Demba Ba Gidecek Kafasında Beşiktaş'ı Silmiş | Yazan Gençlik

Demba Ba Gidecek Kafasında Beşiktaş’ı Silmiş !

Geçen sezon başarısı ve performansı nedeniyle Beşiktaş taraftarının gönlünde taht kuran yıldız oyuncu Demba Ba yakın çevresine yaptığı açıklamalarda ” Beşiktaş’tan gitmek, yeniden İngiltere’ye dönmek istiyorum. ” diyerek resmen Beşiktaş’ı kafasında sildiğini belirtti. Geçen sezon taraftar Demba Ba için şarkılar, türküler bestelemişti. Sosyal platformlar Demba Ba içerikleri ile dolup taşıyordu.

demba-ba

Ancak yıldız futbolcunun Beşiktaş’tan gideceği kesin olmasa da kuvvetli ihtimal dahilinde. Çünkü Beşiktaş yönetimi Demba Ba’yı Çin’e satmayı düşünüyor. Yönetim aldığı karar doğrultusunda Ba’yı 14 milyon Euro’ya Çinli Shanghai Shenhua Kulübü’ne satmak istiyor.

Çinli kulüp ile her konuda anlaşıldı. Çinli kulup de Ba’yı transfer etmekte ısrarlı, ancak Demba Ba’nın İngiltere’ye gidip Premier Lig’e dönmek istemesi planları suya düşürebilir. Her şey Demba Ba’nın Shanghai ekibine evet demesine bağlı. Fakat Ba, İngiltere’de olmaz ise İtalya’da top koşturmak istiyor. Bu da Çinli kulüp Shanghai Shenhua’dan gelecek 14 milyon Euro’nun yalan olması demek.

Demba Ba Çin’e gitmek istemezse Beşiktaş yönetimi futbolcuyu ya Ba’nın 3 yıllık kontratından aldığı hak ve yetki ile futbolcunun siyah – beyazlı kulüpten gitmesine izin vermeyecek, ya da el mahkum düşük fiyata Avrupa’ya gitmesine göz yumacak. Her şey Çinlilerin Ba’yı ikna etmesine bağlı. Şuan Premier Lig ekiplerinden  West Bromwich Albion Senegalli Demba Ba ile ilgileniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir