Dış Görünüşün Kız Tavlamadaki Etkisi | Yazan Gençlik

Dış Görünüşün Kız Tavlamadaki Etkisi

Mal varlığının ve zenginliğin kadınların gözlerini kamaştırdığı söylenir hep. Bu konunun doğru olup olmadığını araştırmak isteyen bir ekip işe koyuluyor. Ekibin araştırmak istediği zenginliğin gerçekten erkekleri çekici ve seksi yapıp yapmadığıdır.

“ Zenginlik erkekleri seksi mi yapıyor ? ” sorusuna cevap bulmak isteyen belgesel ekibi Peter adındaki arkadaşlarını, önce varlıksız ve fakir bir görünüm vererek görüşlerini almak istedikleri kadınların karşısına çıkarıyorlar. Ardından sokaktan geçen ve görüşlerini almak istedikleri kadınlara öncelikle bazı sorular soruyorlar ve 1 ile 10 arasında bir çekicilik puanı vermelerini istiyorlar. Zenginliğin kadınlar üzerindeki etkisini araştıran ekibin kadınlara puan vermeden önce sorduğu sorular “O kaç yaşında ? “ “ Sence ne iş yapıyor ? ” gibi ve alınan cevaplar hiç şaşırtıcı değil. Gelelim fakir görünen adama verilen çekicilik puanlarına… Verilen puanlar gerçekten kötü.

Bir araştırmaya göre kadınlar zenginliğin önemsiz olduğunu düşünüyorlar ve evleneceği kişinin paragöz olmamasını istediği sonucu çıkıyor. Kadınlar zenginliğin önemsiz olduğunu düşünseler de fakir görünümlü Peter’e verilen puanlar iç karartıcı.

Araştırma ekibi ertesi gün denek olarak kullandıkları arkadaşlarına bir modacı yardımıyla zengin bir görünüm kazandırıyorlar ve yine sokaktan geçen kadınlara görüşlerini ve zengin görünümlü arkadaşlarına 1 ile 10 arasında bir çekicilik puanı vermelerini istiyorlar. Bu sefer tüm kadınlar hem deneğin bir önceki duruma göre daha genç olduğunu düşünmeye başladılar hem de çekicilik puanları gözle görülür bir şekilde yükseldi. Sonuç olarak zenginliğin erkekleri çekici ve seksi yaptığı söylenebilir. Aynı zamanda gençleştirdiği de…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir