Diss is Merdiven Şarkı Sözleri | Yazan Gençlik

Diss is Merdiven Şarkı Sözleri

Diss is Merdiven Şarkı Sözleri

Piyasa yeniden alev almaya başladı. Geçtiğimiz senenin yaz ayları başlangıcında bir sürü diss çıkmış ve birçok mecrada gündem olmuştu. Halihazırda Rap ana akımın müziği olmuşken sanatçıların dizilerde, filmlerde yakaladığı etki ile popülerlik had safhadaydı. Şimdi ise eski okulun Kadıköy merkezli oluşumu Diss is Merdiven çalışmasını dinleyicilere sunuyor.

Şarkı Sözleri

19 Haziran 2020 tarihinde yani dijital platformların Perşembe’yi Cumaya’ bağlayan released gecesinde projenin kulaklarımıza ulaşması sonrasında şarkı sözleri içeriğimize eklenecek. Açıkçası beklenti yüksek. Çünkü özellikle Sansar Salvo’nun sosyal medya üzerinden diğer Rapçiler ile laf dalaşına girmesi, tarafları iyice netleştirdi. Yeni cepheler dahi açılmışken yılların hasımı Norm Ender‘e ciddi göndermeler olacaktır. IG’daki teaserda reklamında oynadığı DeFacto poşeti bulunuyor. Kaldı ki Merdiven ekibinin üyeleri Twitter’dan kendisine yazmadık cümle bırakmamıştı. Çıkacak diss bu laflardan aşağı kalmayacaktır kuşkusuz. İkinci tanıtımda Khontkar’ın iğneleneceğini anlıyoruz. Görüntülerde pembe peruklu ve takma burunlu birisi telefondan bir şeyler yazıyor. Yaklaşık 2 ay kadar önce Twitter’daki gerginlikler ve Khont’un sosyal medya kullanımı eleştiriliyor.

Grubun demirbaşlarından Despo’nun Instagram hesabından snippet niyetinde kısa bölümler paylaşılmıştı. Fanatik taraftarlar karşı tarafın cevap vermesini gerektirecek ağırlıkta işler olacağını düşünüyor. Genelde benzer yönde beklenti söz konusu. Keza Mekanın Sahibi Youtube’da günlerce trend 1’de kalmıştı ve ardından Fight Club yayınlamıştı. Killa Hakan, “bu bir yanıt değildi” dese bile insanlar öyle anlamamıştı. Kısacası kulaklarımızda duyacağımız dissin yaratacağı etki neticesinde geçmişteki gibi olursa değişik kişilerin Merdiven’e cephe alacağı kesin.

Teknik detaylar hakkında fikir yürüteceksek Rapozof, altapıda ve mutfak kısmında boy gösterebilir. Ortak projelerin vazgeçilmez prodüktörü gibi bir unvanı var. Crew’nun son işi Sezar kliplendirilirken arka planda onun imzasını görmüştük. Kesitlerdeki bölümden anladığımız şekli beatin minimal kalarak liriklerin ön planda olması. Gereken de buyken, söylenenler kalan her şeyden önemli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir