Diyarbakır'da Polise Saldırı, Şehitler Var! | Yazan Gençlik

Diyarbakır’da Polise Saldırı, Şehitler Var!

Pkk terör örgütü bu sefer Diyarbakır’da polisleri hedef aldı. Dicle Üniversitesinde bulunan hafriyat alanından geçen çevik kuvvet ekiplerine karşı düzenlenen hain saldırıda 4 polis şehit olurken 2 kişi de yaralandı.

diyarbakirda-polise-saldiri

Yapılan araştırmalar göre önceden yola yerleştirilen el yapımı patlayıcılar çevik kuvvet ekiplerinin geçişi sırasında patlatıldı. Patlamada 3 polis şehit olurken 3 poliste yaralandı. Hemen ambulanslarla hastaneye götürülen yaralı polislerden biri yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve şehit oldu.

Patlama sonrasında olay yerinde  İl Emniyet Müdürü Tacettin Aslan, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül ile Sur İlçe Emniyet Müdürü Asuman Karacık incelemelerde bulundu. Polis ekiplerinin ise olay yerinde gerçekleştirdikleri geniş çaplı incelemeler de devam etmekte.

Gerçekleştirilen hain terör saldırısı üzerinde derinlemesine inceleme yapılmakta. Patlamanın yaşandığı yerde bulunan Sadi Mezarlığı duvarının bulunduğu bölgeye önceden patlayıcı yerleştirildiği ve daha sonra çevik kuvvet ekip aracının geçişi sırasında bombanın patlatıldığı tespit edildi.

Yaşanan bu olay sonrasında Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, hastanede yatan yaralı polisleri ziyaret etti. Aksoy geçmiş olduğun dileklerini ilettikten sonra olayla ilgili bilgilerde aldı. İncelemeler olay yerinde devam etmekte ve başka bir saldırı şüphesi ile gerekli önlemler alınacak çalışmaların gerçekleştirilmesi devam etmektedir.

Şehitlerin ailelerine haber verilmesi üzerine aileler hüzne boğulurken acı haber ile bir çok kişi sarsıldı. Acı haber sonrası yıkılan aileler fenalaşarak hastaneye kaldırıldılar.

Kaynak:http://aa.com.tr/tr/gunun-basliklari/diyarbakirda-polise-saldiri-4-sehit-2-yarali/728431

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir