Doğu Türkistan İçin Japonya Ayakta | Yazan Gençlik

Doğu Türkistan İçin Japonya Ayakta

Çin’e bağlı Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde iki gündür yaşanan insanlık dramı, Çin hükümetinin bölgede iki gündür Doğu Türkistanlılara karşı yapmış olduğu katliamlar nedeniyle Japonya ayağa kalktı. Japonya Devleti Çin’e, Doğu Türkistanlılara karşı gerçekleştirdiği zulüm ve katliam sebebiyle uyarı gönderdi. Yaşanan dramın durması son bulmasını istedi.

Japonya’nın başkenti Tokyo’nun sokakları, Doğu Türkistan’da yaşanan zulme dur demek için yürüyüş yapan Japonlar, Japon politikacılar, Japonya’da yaşayan Tibetliler, Moğolistanlılar ve Tayvanlılar ile dolup taştı. Japonya  Doğu Türkistan için yürüdü, Çin zulmünü protesto için miting yaptı. Mitingde, Japonya, Doğu Türkistan, Tibet ve Tayvan’la birlikte ” Türk Bayrağı ” da dalgalandırıldı.

tokyoda-gok-bayrak

Çin hükümetinin bölgede güttüğü Doğu Türkistanlı Uygur Türklerine karşı sindirme politikası ve zulmünü kınamak için başkent Tokyo’da bayraklar yarıya indirildi. Ayrıca Çin savaş gemilerine yaklaşan Japon gemileri Doğu Türkistan’ın ay yıldızlı gök bayrağını göndere çekti.

japon-donanmasi-ay-yildizli-gok-bayrak

Japonların bu tavrından, kardeşlerinin çektiği zulümlere sessiz kalan İslam ülkeleri ve Müslümanlar da ders çıkarır İnşallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir