Doğu Türkistan Zulmü | Yazan Gençlik

Doğu Türkistan Zulmü

Bu yazımda biraz Türkiye sorunlarından uzaklaşıp TÜRKlerin sorunlarından bahsedeceğim. Biz kendi derdimize o kadar düştük ki Dünyada Soydaşlarımıza, şerefsizler, kansızlar, soysuzlar, sözde insanlar tarafından yapılan soykırımı göremiyoruz. Çok ağır konuşacağım. Bu yazımda lafın ucu kime dokanırsa dokansın pek umurumda değil. Soydaşım ağlarken benden gülmemi beklemeyin. Sessiz çığlıklar attım. Duyan olmadı, korkan olmadı. Ben Türk’üm, düşmanlarım tarihimi okusunlar bana laf söyletmeden korkacaklardır. Benim elçilerim padişah gibi el pençe divan karşılarlardı zamanında. Çok meraklanmayın o vakit yakındır. Tekrar gelecek.

Doğu Türkistan da yapılan zulmü unutmayın. Filistin’e gösterdiğiniz önemi birazda onlara gösterin. Filistin halkı sattıkları toprakların bedelini ödüyorlar. Doğu Türkistan sadece bağımsızlık mücadelesi veriyor. Kendi topraklarını komünist çinden kurtarmaya çalışıyor. 21. Yüzyılda döve döve ağlatılan soydaşım varken kimse gülmesin. Kimse bana nasılsın diye sormasın. Kimse ama kimse banane demesin.  Komünist çinin yaptığı bu soykırım hem soydaş hem de din kardeşlerimize yaptığı bu ağır soykırım gün gelir hesabı alınır. Biz alamasak da çok şükür bizim adımıza hesap alacak YARADANIMIZ var. Bizi doğuran, bizi koruyan, bizi yaşatan bir RABBİMİZ var. Bizim çok şükür damarımızda akan Türk kanımız var. Hesap sormasını da, bedel almasına da iyi biliriz. Bize yapılan hiç bir zulüm, hiçbir kötülük karşılıksız kalmaz. Bu sadece bize değil kime ne kötülük yapılırsa bedel ödenir. ÇİN SOYKIRIM YAPIYOR. Bütün dünya bunun farkında ama şerefsiz bu herifler umurlarında değil. Nerde ulan bu birleşmiş milletler denilen dalga. Nerede bu insan hakları; Nerede bu kurallar. Hani çocuk hakları; Hani kadın hakları; Hani neredeler. Neden kimse çine karşı çıkamıyor. Çünkü ekonominiz bağlı de mi? Nüfusundan korkuyorsunuz değil mi ? Korkaklık sizin işiniz çünkü. Korkaklığı iyi bilirsiniz. Hadi onlar ses çıkarmıyor. Zaten onlardan böyle birşey beklemiyorum. Onların soyları belli, sopları belli. Yaptıkları katliamlar belli. Bugün yaptıkları soykırım belli. Ama bizim yöneticilerimiz nerede. Filistin için israile kafa tutan başbakan nerede. Neden susuyor halen. Neden gitmiyor oraya. Neden ” one minute ” diyemiyor kızıl çine. Kahrolası çine karşı çıkacak kimse yok mu. Çinin milyar milyar nüfusu var ama yüreği yok. Kodları belli onların; Atalarımızdan korkup set çeken milletten korkacakmıyız. Bu kadar haysiyetsiz bir millet mi olduk. Artık harekete geçin. Bir an önce geçin yoksa dünya kana doyar.  Açık açık tehdittir bu. Ya harekete geçin  kurtarın kardeşlerimizi. Ya da harekete geçerse Millet durduramaz hiç bir kimse. Şaha kalktı mı TÜRK MİLLETİ susturamaz kimse onları. Bütün dünyada Türklere karşı yapılan ağır soykırımlar var. Bunları duyup da sessiz kalmayın. Hesap sorun. BAŞBAKANIM BU KONUDA NE YAPTIN DİYE SORUN. “ONE MİNUTE ” diye korkuyor musun başbakan diye sorun.

Bizim soykırım yapmamış olmamıza rağmen üstümüze gelen dünya günümüzde yapılan soykırıma sessiz kalıyor. Bu soykırıma sessiz kalmaları gösteriyor ki onlar haklıdan değil güçlüden yana. Ama bazen kim güçlü, kim güçsüz anlayamıyorlar. Bizim güç kaybetmemiz için her şeyi yapabilirler. Ama başaramayacaklar. Biz güç kaybetmeyeceğiz aksine güçleneceğiz.

2 yorum yapılmış

  1. Yazıyı yazan arkadaşa teşekkür ediyorum. Genelde Kemalist çevrelerce dış Türkler sorunu çok fazla gündeme getirilmez. Ancak Kemalizm’in içinde ırkçılıkla alakası olmayan bir Türkçülük anlayışıda vardır. Bunu göz önünde bulundurarak memleketimiz kadar dış Türkler’in sorunlarıyla da ilgilenmeliyiz. Umarım bu tür yazılar bu sitede yayımlanmaya devam eder.

    Tekrar teşekkür ederim.

    “Yeniden Kuva-yi Milliye !”

  2. Bu sitede farklı görüşleri okumak mümkün. Bu yazıyı yazanlar kaç yaşında bilmiyorum ama gerçekten çok başarılı yazılar çıkıyor. Doğu Türkistan’da yaşanan bu zülmü dile getiren arkadaşıda tebrik ederim. Yazılarının devamını dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir