Duygu Rüzgar Sahneyi Bırakıp Yüksekova'da Müzik Öğretmeni Oldu | Yazan Gençlik

Duygu Rüzgar Sahneyi Bırakıp Yüksekova’da Müzik Öğretmeni Oldu

Duygu Rüzgar

Küçüklüğünden bu yana özel sektörde müzikle uğraşan ve sahne alan Duygu Rüzgar, sahneleri bırakma kararı aldı. Sonrasında öğretmenlik için başvurup bakanlık tarafından Hakkâri’nin Yüksekova ilçesine müzik öğretmeni olarak atandı.

Ailesinin müzikle olan ilgisi sayesine 3 yaşında müzikle tanıştı. Küçük yaşta başlayan bu müzikle olan ilgisi yıllar geçtikçe arttı. Kendini geliştiren Duygu Rüzgar, 15 yaşından itibaren çeşitli organizasyonlarda sahne almaya başladı. 2007 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü’nden mezun olarak öğrenimini tamamladı. Profesyonel müzik yaşantısını 1 Ocak 2013 tarihinde çıkardığı albümle taçlandıran Rüzgar, 7 yıl boyunca özel sektörde hizmet veren ve bu sırada gruplarla sahne almıştı.

duygu-rüzgar

Hayalini gerçekleştirmek isteyen sanatçı Duygu Rüzgar, sahnelerden inerek  öğretmenlik için Milli Eğitim Bakanlığı’na başvurdu. 2014 Eylül atamalarında Hakkari’nin Yüksekova ilçesine atandı.

Sanatçı, Yüksekova’ya gelerek TOKİ Anadolu Lisesi‘nde müzik öğretmenliği görevine başladı. Çalışmaları ve ilçeyle ilgili düşüncelerini paylaşan Rüzgar, Yüksekova’ya ataması yapıldığında herhangi bir tedirginlik yaşamadığını, müzikle ilgilendiği için kültürlere açık olduğunu ve bu nedenle de ilçeye gönül rahatlığı içerisinde geldiğini ifade etti.

Duygu Rüzgar’ın öğrencileri öğretmenlerinin bir müzisyen olduğundan haberleri var ve Duygu öğretmenin şarkıları öğrencilerinin dillerinde mırıldanıyor. Öğrencilerimin şarkılarımı mırıldandığını gördüğüm de bazen duygulanıyor diyen Öğretmen Duygu Rüzgar, öğrencilerinin müzik anlayışının belirli kalıplara sıkışmış olduğundan ve öğrencilerini bu belli başlı müzik türlerinin dışına da çıkaracağından bahsetti. Rüzgar öğrencilerinin müzik kültürünü zenginleştirmek için elinden geleni yapacağının altını çizdi. Bu alanda yaptığı çalışmalarının da fayda göstermeye başladığını ve öğrencilerinin ön yargılarından kurtulmaya başladığını da vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir