Emekliler Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olabilecek | Yazan Gençlik

Emekliler Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olabilecek

Başbakanlıktan sızan bilgilere göre Başbakanlık ile Toplu Konut İdaresi 341 TL’den başlayacak taksitler ile emeklileri ucuz bir şekilde ev sahibi yapmak için planlar üretmeye başladı.

Daha önce TOKİ’nin gündeminde olan emeklilere yönelik taksitle ev sahibi yapma projesi Takvim Gazetesi’nin yaptığı habere göre bu günlerde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun üzerinde çalıştığı konulardan birisi.  TOKİ Başkanı Ergün Turan emeklilere konut yapımına olumlu baktıklarını geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda belirtmişti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in de emeklilere konut yapımı projesi ile ilgili fikirleri TOKİ Başkanı ile aynı. Geçtiğimiz günlerde Faruk Çelik’in yapmış olduğu açıklamalara bakarsak bu konu ile ilgili fikirlerinin olumlu olduğu anlaşılır. Başbakan projeyi onaylar ise emeklilere, kira öder gibi ev sahibi olmanın yolu açılacak.

TOKİ’nin dar gelirli vatandaşlar için ayda 341 lira ile taksitlendirildiği konutlar yaptığı biliniyor. Bu bilgiler ışığında emekliler için yapılacak konutların taksitlerinin de 341 liradan başlayacağı anlaşılıyor. Ahmet Davutoğlu’nun notlarında konutların fiyatlarının makul ölçülerde olacağı yer alıyor. Yüksek miktarda nakit parası olmayanlar için de  ev peşinatı cüzi bir rakam olacak deniyor. Ve ekleniyor… Evlerin yakınında hastane, market gibi tesisler bulunacak. Artı evinin yakınlarındaki kültür merkezleri ile de emekliler sosyalleşmesi planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir