Emniyet Şeridi Ayıları | Yazan Gençlik

Emniyet Şeridi Ayıları

Selamun Aleyküm

Bayram Tatili nedeniyle memleketimizi ve büyüklerimizi ziyaret amaçlı yola koyulduk. Yollar gerçekten harika. Tek şeritli yol pek kalmamış olanlarda genişletiliyor. Bu yolları yapanlara teşekkürlerimizi sunarız. Bu yolları yapıyorlar iyi hoş ama bu yolları kullanan bazı adam (!) ları düzenlemeyi beceremiyorlar. Maalesef şehir içi yollarda olduğu gibi şehirlerarası yollarda da bazı emniyet şeridi ayıları görev başında; Bu trafik canavarları sadece emniyet şeridini işgal etmiyorlar aynı zamanda sol şeridi de işgal ediyorlar.

Saatte 80 km hızla giden adam işi gücü yokmuş gibi sol şeride geçiyor ve insanların sürekli şerit değiştirmelerine neden oluyor. Sonrada gelsin kazalar. Üstelik sol şeridi işgal eden adamlar ne kornadan nede sellektörden anlıyorlar. Sürekli selektör yağmuruna tutsanız dahi hiç istiflerini bozmadan yollarına gidebiliyorlar.
Hiç ayna kullanmayan bu trafik canavarları nasıl ehliyet alıyorlar bilemiyorum. Sinyal yaktıktan sonra koca otoyolu babasının tarlası gibi düşünen küçük zekalar maalesef trafiği alt üst ediyor. Trafik kazalarının çoğu bu düşüncesiz insanlar sonucu oluyor. Uzun yolda eğer kurallara uyuyorsanız ve uymayanlara nefretle bakıyorsanız sinir krizi geçirecek kadar kötü olabilirsiniz.  Bugün İstanbul’a gelirken Düzce tarafında bir araç arıza yapmış ve acayip bir şekilde trafik şişmişti. Çook uzun bir alanda oluşan trafik. Adeta trafik canavarlarının, emniyet şeridi ayılarının iştahını kabartmış olacak ki hemen başladılar taarruza. Artık bizim sinirlerimiz iyice gerildi ve birini çok fena linç edecek kıvama geldi. Ama maalesef içinde bulunduğumuz şu günlerde o dayağı  ülkenin kaldırmasının mümkün olmadığını düşündüm.  Malum, yandaş ve yoldaş medya daima görevde; Yolarda radar kontrolü yapan onca polisin trafik bölgesinde olmaması polise karşı tepkiyi de beraberinde getiriyor ister istemez. Nerde bu devlet nidaları atılmaya başlıyor. Hakikaten devletin nerede olduğu merak ediliyor. Devletin amacı milletin rahatını sağlamaktır.  Emniyet şeridinde giden araçları kameraya alıp şikayet etmek aklımdan geçmedi değil ama sonunda pek yararı olmayacağı kanısına vardım. Çünkü zaten heryer kamerayla izleniyor.  Ama maalesef  hiç birine bir şey olmadan ilerlediler.

Devlet yardıma koşmayınca olayı biz kendimizce çözmeye çalıştık. Emniyet şeridi ile sağ şeridi ortalama çalıştık. Ortaladığımızda emniyet şeridi ayıları arkamızda birikmeye başladılar ama arkamızdaki araç yanımıza gelip bizim emniyet şeridine itince hiç kimseye soru sormayan emniyetin sırf bize sormasından korktuk. Malum ülkemizde böyle şeyler olabiliyor. Emniyet şeridi ayılarını önlemek için yapmamız gerekenleri yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızdan öğrenmek isterim. Özellikle gelişmiş ülkelerde bunlar nasıl sağlanıyor. Millet olarak yapabileceğimiz ne var ?

2 yorum yapılmış

  1. ahayiah.com adresinde duyuruluyor. foto @ ahayiah.com adresine atılan fotoğraflar sitede yayınlanıyor ve sonrasında sorgulama da yapılabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir