En İyi İnternet Sağlayıcıları 2017 | Yazan Gençlik

En İyi İnternet Sağlayıcıları 2017

Artık olmazsa olmazlarımız arasına giren intenreti sorunsuz bir şekilde kullanmak için internet sağlayıcı seçimini doğru yapmalıyız. Genel olarak taahhüt verdiğimiz için yanlış bir seçim sonrasında pişman olduğumuzda cayma hakkımızı kullanmak için yüklü miktarlarda para ödememiz gerekebilir. Bu nedenle en iyi internet sağlayıcısını insanların tecrübesine göre değerlendirerek karar vermeniz gerekmekte. Sizlere hazırladığımız bu liste bir sıralama listesi değildir. Firmalar rastgele sıralanmıştır.

Sıralama yapamamamızın sebebi ise bazı firmaların çeşitli bölgelerde altyapısının kötü olması nedeni ile belirli noktalarda yaşanılan sorunların her yerde oluyormuş gibi görünmemesi içindir. Listede firmaların avantajlarını ve dezavantajlarını bulabilirsiniz.
network

Turkcell SuperOnline

Turkcell’in gerçekleştirmiş olduğu yatırımlar ile bir anda yüksek bir kitleye sahip olan firma özellikle fiber internet olarak kaliteli hizmet vermektedir. Fiber alt yapısı firmanın kendine aittir. ADSL hattı ise TürkTelekom’a başlıdır ve ortalama olarak iyi bir hizmet vermektedir. Fiyat bakımından fiber tarifelerini daha uygun tutmaktadır.

Türk.net

En büyük avantajı fiyatı ve taahhüt istememesidir. Adil kullanım hakkının yüksek olması da kullanıcıları sevindirmekte. TürkTelekom altyapısı kullandığı için çıkabilecek sorun düzeyi aynıdır.

D-Smart

TürkTelekom’un altyapısını kullanan başka bir firma. Kaliteli hizmetinin yanı sıra internet paketlerine TV paketlerini de kullanıcı için avantaj olmakta.

TürkTelekom

Gelelim en çok kullanıcıya sahip olan firmaya. Hem fiber hem de ADSL hattına sahip olan TürkTelekom en çok aboneye sahip olduğu içinde en çok şikayete maruz kalan firmadır. Ancak sorun çözme konusunda kendi hatları olduğu için daha hızlı olmaları, genel olarak verdiği hizmetlerde sorun yaşamamasının yanı sıra abonelerine sunduğu tablet, bilgisayar, cep telefonu gibi kampanyalar ile büyük firma olma gereksinimini yerine getirmeye çalışıyor.

5 yorum yapılmış

 1. arkadaşlar ben türk telekomun hizmetinden yararlanıyorum fakat hiç memnun degilim.kullandıgım interneti nakil istedim.aynı gün içinde nakilden vaz geçtim yeni verecegim adrese yeni internet baglayın dedim ve işlem onaylandı.2 gün sonra internet kesildi.megerse nakil durmamış yeni adrese nakil olmuş.neyse tamam o zaman eski adrese yeni internet baglayın diyoruz .alt yapı yetersiz diyorlar.böyle bir saçmalık varmı.nasıl bir şirket nasıl bir iştir anlamadım.

  1. TTNET kesinlikle kullanmayın ne müşteri memnuniyeti var ne ilgi var. ben taşınma sebebiyle başka bir eve nakil yaptıracaktım, bana dediler taşındığın evin altyapısı olmadığı için cezasız kapatabilirsin. bende onlara güvenerek kapattım. 2 ay sonra 600 ye yakın bir masraf çıkararak beni icraya vermişler. size tavsiyem KESİNLİKLE ttnet kullanmayın…daha uygun daha iyi internet sağlayıcılar var onlara bakın derim.

 2. yeni internet alılım dedik alyapıda yer yokmuş port doluymuş kardeşim port dolu ne demek artır yapamıyosan bu işi bırak nereye şikayet edebiliriz bilen varmı türk telekomdan başka yok altyapı birde teknoloji ileride başka altyapıda kurun birkaç firma olsun ne reye şikayet edebiliriz

  1. Ben de şikayet etmek istiyorum ama kimi nereye şikayet edeceğimizi bilmiyorum Aynen dediğin gibi Port yok altyapı yok 24 taytağat veriyorlar para almayı biliyorlar internet bozulmuş kesilmiş hiçbir ürün umurunda değil müşteri hizmetlerini bağlanana kadar zaten yarım saat geçiyor arıza yaptığında arıyoruz 10 gün 20 gün sonra gelip bakıyorlar arızaya bir ay faturayı ödemeden kullanıyoruz

 3. burada önemli olan hangi operatörün alt yapısını size daha uygun olduğudur.
  işe eğer büyük bir binada oturuyorsanız giriş katınızda elektrik panolarında genelde operatörlere ait burada fiber internet veya super onlıne internet mevcuttur gibi afişlere dikkat etmekle veya hemen kapı önünüdeki kaldırımlarda operatörlere ait altyapı kutucukları isimlerine bakmakla başlayabilirsiniz.
  bayilerin alt yapı sorgulama işlemleri bazen yetersiz olabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir