Ermeni Yasası Fransa Meclisinden Geçti (!) | Yazan Gençlik

Ermeni Yasası Fransa Meclisinden Geçti (!)

Ermeni Meselesi

Son günlerde herkesin ağzında bir Fransa’dır gidiyor. Sözde Ermeni Soykırımı yaptığımızı kabul etmeyenleri para ve hapis cezasıyla cezalandıracaklarmış. Yahu bu bir kere demokrasinin, özgürlüğün tanımına aykırı. Böyle bir yasanın geçmesi bize ne kaybettirir bilmiyorum ama Fransa için düşünceye vurulmuş ağır bir darbe olacaktır.

Sürekli bizleri eleştiren fransızlar acaba bu yasayı kabul ederlerse ne diyecekler.. Bu işin fransa boyutundan çok  Türkiye boyutunu tartışmak lazım.

İktidar sürekli Türkiye’nin sözü geçer bir ülke haline geldiği, güçlendiği noktasında açıklamalar yapıyor. Ancak malesef söylenen sözler ile yaşadıklarımızın birbirinden zıt olduğunu görmek çok zor olmasa gerek. Avrupa’da sözümüzün geçtiğini söylemek ne kadar mümkün ? Hadi Avrupa’yı geçelim kendi bölgemiz olarak gördüğümüz Ortadoğu’da sözümüz ne kadar geçiyor ? Ortadoğu’da ne kadar yaptırım gücümüz var. Komşu devletlerle sıfır sorun politikası ters tepmiş durumda bütün komşularımızla müthiş sorunlar yaşıyoruz. 

10 yılda eğitim konusunda gelişme gösterilemedi. 10 yılda dış işlerinde bir gelişme gösterilemedi. 10 yılda terör konusunda gelişme gösterilemedi. 10 yılda ekonomi rakamlar üzerinde çok gerçek yaşamda az bir gelişme gösterildi. Ancak iktidar her şeyi günlük güneşlik gibi aktarıyor. Yine bizim iktidar fransaya tehtitler savurmakta yasa geçerse neler olur görecekler demekteler.

Eğer fransa yasayı geçirirse bizimkiler ne yapacak çok merak ediyorum. Ha yasanın geçmesi çok mu önemli ? Yasa geçince herşey bitecek mi ? Hayır bitmeyecek yasa ne kadar uygulanacak onu şimdilik bilmiyoruz. Fransada azımsanmayacak kadar Türk var. Gurbetçilerimiz teşkilatlı bir şekilde bir yaptırım uygulayabilirlerse fransa rahat hareket edemez.

Çin Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine uyguladığı zulme devam ediyor Türkiye hiç bir şey yapamıyor.

Yunanistan ekonomik olarak iflasın eşiğine gelmesine rağmen kafa tutuyor Türkiye hiç bir şey yapamıyor.

İsrail zaten almış yürümüş Türkiye yine hiç bir şey yapamıyor.

Suriye ile gelinen nokta ortada.

 

Şuanda sıkıntı yaşamadığımız tek komşumuz Azerbaycan Cumhuriyeti’dir. Yine görüyoruz ki Türk’ün Türk’ten başka dostu yok… Azeri kardeşlerimize de ne kadar samimi yaklaşıyoruz..

1 yorum yapılmış

  1. TÜRKİYE CUMHURİYETİ; DOĞU TÜRKİSTAN’DA YAŞAM MÜCADELESİ VEREN 30 MİLYONU AŞKIN UYGUR VE KAZAK TÜRKLERİ’NİN KENDİ TOPRAKLARINDA DAHA ÖZGÜR, DAHA İNSANCIL, DAHA HUZUR İÇİNDE YAŞAMALARINI SAĞLAYICI ÖNLEMLERİ ALMAYA; PEKİN HÜKÜMETİ’Nİ DAHA İNSANCIL DAHA DEMOKRATİK SİYASET UYGULAMAYA MUKTEDİRDİR. ÇÜNKÜ TÜRKİYE, YERYÜZÜNDEKİ TÜRKLERİN İSTEMESE DE MANEVİ KALBİDİR, YEGANE İSTİNATGAHIDIR…
    “ANKARA”NIN TÜRK DÜNYASI İLE İLİŞKİLERİNDE DAHA CESUR, DAHA AKILANE, DAHA AKTİF BİR SİYASET İZLEMESİ GEREKİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir