Eski Bilgisayardaki Verileri Yeni Bilgisayara Aktarma Yöntemleri | Yazan Gençlik

Eski Bilgisayardaki Verileri Yeni Bilgisayara Aktarma Yöntemleri

Yeni bir bilgisayar aldığımızda en büyük sorunumuz eski bilgisayardaki verilerimizi yeni bilgisayara aktarmaktır. Eski bilgisayardaki dosyaları yeni bilgisayara aktarma yöntemleri sayesinde bu iş gerçekleştirilebilmektedir. Burada tercih edebileceğiniz yöntemleri sıraladık. Sizler için en kolayını tercih edebilirsiniz.

bilgi-nakli

1. Harici Depolama Aygıtı

Bilgisayar kullanıcılarının en sık tercih ettiği yöntemlerden biridir. Farklı depolama alanları bulunan bu cihazlar sayesinde eksi bilgisayarınızdaki bütün bilgileri depolama aygıtına yükleyebilirsiniz. Daha sonra yeni bilgisayarınıza bağlayarak istediğiniz dosyaları yeni bilgisayara yüklemeniz mümkün.

2. Bulut Depolama

Yeni yeni alıştığımız bulut depolama alanları sayesinde internet üzerinden bulut alanımıza dosyaları gönderebiliriz. Burada tek dezavantaj internet bağlantısının gerekmesi ve yüklemenin internet hızına bağlı olarak değişmesidir. Aynı zamanda yeni bilgisayara yükleme yapmak için yine internet gerekli ve internet hızına bağlı olarak dosyaları indirmeniz gerekmekte.

3. Ağ Bağlantısı

Bir ağ bağlantısı yapıp dosyalarınızı paylaştığınızda diğer bilgisayarınız ağ üzerinden o dosyaları çekebilir. Bu yöntemi yapacaksanız kablolu bağlantıyı seçin. Kablosuz bağlantı yavaş olduğu için zamanınızı çok alabilir.

4. USB Veri Aktarma Kablosu

İki bilgisayara USB girişi ile bağlanan bu kablo ile veri aktarımı yapabilirsiniz. Yeni çıkan kablo özellikleri ile yüksek veri aktarma gerçekleştirilebildiği için çok beklemeden dosya aktarım işlemi gerçekleştirilebilir.

5. Veri Aktarma Programları

Bu programlar iki bilgisayara kurulduktan sonra kolay bir şekilde internet üzerinden veri aktarma işlemlerinin gerçekleşmesi sağlanmaktadır. PC Mover bu tür programlardan biridir. Bütün özelliklerini kullanmak için belirli ücretler ödemeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir