Esnafı Döven İrlandalı Turisti Savcı Haklı Buldu | Yazan Gençlik

Esnafı Döven İrlandalı Turisti, Savcı Haklı Buldu

Savcı 3 Esnafı, “ağırlaşmış kasten yaralama” suçundan suçlu bularak İrlandalı turistten dayak yiyen 3 esnaf hakkında 7’şer yıl hapis istedi.

Bundan yaklaşık 5 ay öncesinde, Aksaray’da meydana gelen olayda, İrlandalı turist Mohammed Fadeldabbous bir bakkaldan su almak istemiş ve su dolabını sert bir şekilde açması nedeniyle su şişelerinin yere dökülmesine sebep olmuştu.  Esnaf ise bu yüzden, Kuveyt asıllı turiste tepki göstermiş ve ardından çıkan tartışma yumruklu, sopalı kavgaya dönüşmüştü.

“İrlandalı kendini savundu”

Olayla ilgili soruşturma tamamlandı ve savcı İrlandalı turistin kendisini savunduğunu belirterek, Fadeldabbous için ceza verilmesini istemezken kavgaya karışan 3 esnaf için ise 7’şer yıla kadar hapislerini talep etti. Savcı, gerekçe olarak “ağırlaşmış kasten yaralama” suçunu gösterdi.

İrlandalı turistten yumruk yiyen dayı sosyal medyaya düşmüştü

Kuveyt asıllı İrlandalı turist boksördü. Sudan sebepten dolayı çıkan kavgada boksör turist, üzerine sopalarla yürüyen esnafı yumruklarıyla tek tek bertaraf etmiş ancak aldığı sopa darbeleri ile hafif şekilde yaralanmıştı. Hatta İrlandalı turiste yumruk atmak isteyen esnaftan biri tek yumrukla yere serilmiş. Ardından hayata küsmüş gibi yürüyerek kenara çekilmişti. Hatırlayacağınız üzere bu olay da sosyal medyada bir anda günün konusu olmuştu.

TCK 25. Madde

Gerek kendisine ve gerek başkasına ait bir hakka yönelmiş, gerçekleşen, gerçekleşmesi veya tekrarı muhakkak olan haksız bir saldırıyı o anda hal ve koşullara göre saldırı ile orantılı biçimde defetmek zorunluluğu ile işlenen fiillerden dolayı faile ceza verilmez.

TCK 25. madde işaret edilerek, Boksör turistin, yasal savunma halinde kendisine yönelmekte olan saldırıyı o anda hal ve koşullara göre saldırıyla orantılı biçimde defetmek suretiyle kendisini yumruklarını kullanarak savunduğu vurgulandı.

Neticede 3 esnaf hakkında “ağırlaşmış kasten yaralama” suçu gerekçesiyle, savcı tarafından 7’şer yıl hapis istendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir