Facebook'ta Sessize Alma Nasıl Yapılır? | Yazan Gençlik

Facebook’ta Sessize Alma Nasıl Yapılır?

Sosyal medya kavramının hayatıma girmesine en büyük etken kuşkusuz Mark Zuckerberg’in imzasını attığı internet sitesi. Üniversite öğrencisinin projesinden dev bir şirkete dönüşen Facebook dünyanın sanal bazda akışını değiştirdi. Hal böyle olunca hepimiz FB ve benzeri adreslerde birer profili var. Getirilen yeniliklerle geliştirilmeye de devam ediliyor. Örneğin şu an Facebook sessize alma modunu çıkarıp kullanım keyfini maksimuma çıkarıyor. Neticede bazı haberler, sayfalar veya kişiler hakkında bir şey görmek istemeyebiliriz. Aynı zamanda söyleyeceğimiz yöntemle hikaye konusunda da benzer işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bazen gündemi takip etmek ya da sevdiğimiz fenomenlerin ne yaptığını öğrenmek adına Facebook’ta zaman geçiriyoruz. Gelgelelim önümüze çıkan ve hoşnut olmadığımız yayınlar yok değil. Dolayısıyla insanın aklına hemen engellemek geliyor. Karşımızdakini engelleyerek kırmak yerine bir kişiyi sessize alma yöntemi daha makul. Böylelikle kendisinin haberi yokken onun gönderilerinden bize hiçbir şey yansımaz.

Facebook’ta Bir Kişiyi Nasıl Sessize Alırım?

Arkadaş listemizde ayıp olmasın diye tuttuğumuz sürüyle insan mevcut. Eski arkadaşın yanında sıra dostluğu yaptığımız kişi, akraba… Haliyle sessiz modu çok işinize yarayacak. Hemen anlatalım.

  1. Öncelikle zaman tüneli üzerinden istediğin profilin gönderisine ulaşın.
  2. Sağ üst taraftaki üç noktalı simgeye dokunup gelen ekrandan Kullanıcıyı 30 Günlüğüne Geçici Gizle diyebilirsiniz. Tamı tamına 1 ay boyunca kafanız rahat.
  3. Eğer yanlış insanı seçtiyseniz, değiştirmek için Ayarlar’dan Haber Kaynağı Tercihleri ve Geçici Gizleme Ayarlarını Yönet sekmesini düzenleyin.

Facebook Hikayeyi Sessize Alma

Profilden ziyade hikayeleri ekstradan görmemek mümkün. Yine yapılması gerekenler oldukça basit.

  1. Hikaye alanından bir storye tıklayıp üst sağdan üç noktaya basın.
  2. Sessize Al seçeneğine dokunup onaylayın.

Gelişmiş teknoloji ve algoritma sayesinde yazılımcı ekibi, böyle isteklerin uygulanabilmesini sağlıyor. Canımızı sıkacak fotoğraftan, videodan uzak kalıyoruz ve sanal alemdeki sosyal alanın tadını çıkarıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir