Farazi V Kayra - Hayalet Islığı albümü | Yazan Gençlik

Farazi V Kayra – Hayalet Islığı albümü

Farazi Kayra Hayalet Islığı

Kurulduğu günden bu yana gerek ortaya koydukları çalışmalar, gerek destekçileri sayesinde Türkçe Rap müziğinin önemli bir yerinde bulunan 2008 çıkışlı Farazi V Kayra ekibi, Türkçe Rap dinleyicilerine yine kült bir eser sundu. Hayalet Islığı albümü ile müzik severlerin karşısına 13 Eylül 2013’te çıktı. 2010 senesinin sonlarına doğru çalışmalarına başlanan albüm, öncesinde bandrollü bir EP şeklinde piyasada kendisine yer bulacaktı ancak Farazi V Kayra daha sonra bu düşünceden vazgeçti. Her parçasına tek tek özen gösterilerek 15 parçalık formatıyla kulaklarımıza ulaştı.

Önceki üç albümün hiç birinde düet parçaya yer vermeyen Farazi V Kayra’nın, Hayalet Islığı albümünde pek çok düete yer verdiğini görüyoruz. Underground Türkçe Rap müziğinin önemli isimleri ve Rap müzikseverlerin yakından takip ettiği Karaçalı, Da Poet, Sorgu, Ağaçkakan ve Type Wheel performansları ile ikiliye katkıda bulundu. Türkiye’nin en başarılı turntablistlerinden Vinyl Obscura da çorbaya tuz katanlardan. Çalışmadaki iki parça Farazi ve Savai ortak altyapısı biçiminde hazırlandı. Haricindeki işler Farazi’nin elinden çıktı. Karabük Zemin Kat ve İstanbul Poligon Records’da iki aşamalı gerçekleşen kayıtların yanı sıra Bir Fotoğrafın Rüyası ve Kolonya parçalarının mix işlemleri Kupa-A‘ya ait. Geri kalan  mix işlemleri Sorgu imzası taşıyor.

KayraStorytelling tekniğiyle oluşturduğu söz bütünleri ile sevenlerini yine mest ediyor. Kendisinin vokali ve Farazi‘nin altyapılarıyla beraber düet sanatçıları, Türkçe Rap müziği için önemli bir eseri piyasaya sürdü.

Genel manada sırasıyla üç ana kısımdan oluşuyor; Cenaze, Mevsim Olmayan Mekanlar ve Yangın. Ayrıca Dokunmayarayaparsın, Vakitsiz ve Dobro Vecer aralarda kulağımıza çalınıyor. Dikkat çeken anlardan biri Dobro Vecer’in bitişiyle başlıyor. Şarkı tamamlandığında projenin gizli forveti Islığı Beklerken boy gösteriyor. Giriş kısmını Fotoğraflarda Ölümü Görüyorum ve Sakin’in sözsüz bölümleri oluşturmakta.

1. Dokunmayarayaparsın
2. Cenaze l: Ölüler Konuşamaz
3. Cenaze ll: Kolonya
4. Cenaze lll: Merhumun Çalıntı Gölgesi feat. Ağaçkakan, Type Wheel
5. Mevsim Olmayan Mekanlar l: Fotoğraflarda Ölümü Görüyorum
6. Mevsim Olmayan Mekanlar ll: Ayaz Meyhanesi feat. Vinyl Obscura
7. Mevsim Olmayan Mekanlar lll:(Bir) Fotoğrafın Rüyası feat. Vinyl Obscura
8. Mevsim Olmayan Mekanlar lV: Bir Eve Hangi Gün Gidilmez
9. Mevsim Olmayan Mekanlar lV: Unutulanlar feat. Karaçalı, Vinyl Obscura
10. Mevsim Olmayan Mekanlar Vl: Kar feat. Vinyl Obscura
11. Vakitsiz feat. Vinyl Obscura
12. Yangın l: Sakin
13. Yangın ll: Sandığımdan Herkes Babam Gibi Gülecek feat. Sorgu
14. Yangın lll: 15 Eylül 1966 feat. Da Poet
15. Dobro Vecer feat. Vinyl Obscura

Fiziksel halini satın almak isteyenler bağlantıyı kopyalayıp adrese ulaşarak edinebilirler: http://www.hiphoplife.com.tr/haberler/3071-farazi-v-kayra-hayalet-isligi-satista.html

Dijital formatı edinmek isteyen kişiler düşünülerek Bandcamp üzerinden satışa çıkarılmış.

Hayalet Islığı albümü 7 Dolar : http://farazivkayra.bandcamp.com/album/hayalet-isl
İnstrumentals versiyonu 5 Dolar : https://farazivkayra.bandcamp.com/album/hayalet-isl-instrumentals

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir