Farklı Ülkücülük | Yazan Gençlik

Farklı Ülkücülük

Farklı Ülkücülük

Ülkücü hareket üzerinde oynanan kirli oyunlardan en yenisi. Daha önce “Eski Ülkücü”  kavramını atanların yeni oyunu bu farklı ülkücülük.

Ülkücülüğün eskisi, yenisi, farklısı, tek düzesi, normali, anormali yoktur.

” Ülkücülük, Türk milliyetçiliğinin özel adıdır. Türk milleti varoldukça ülkücülük de olacaktır. Herkesin ülkücü olması beklenemez. Ama Türk milletini milletler mücadelesinde birinci sıraya yükseltme hedefine ulaşmak isteyenler, kesinlikle Türk milliyetçisi olmak zorundadır. Türk milliyetçiliğinin siyasi, kültürel ve sosyolojik olarak kurumlaşmış haline ülkücülük adı verilir.

İşte ülkücülüğün tanımı budur. Ülkücülüğü ağzına sakız edenler okusun ve öğrensin. Ülkücülük sadece Türkçülük değiltir. Ülkücülük Türk İslam Ülküsünü içinde barındıran bir anlayışa sahiptir. 

Ülkücülüğün Kurucusu Başbuğ Alparslan Türkeş’in dediği gibi “Türklük bedenimiz, İslamiyet ruhumuzdur. Ruhsuz beden ceset olur.” Başbuğumuz bu kadar açık bir cümle kurmuştur. Kendini Ülkücü olarak nitelendiren herkes hal ve hareketine dikkat etmek zorundadır. Kendine Ülkücü diyen kişi çevresine örnek olacak davranışlar sergilemelidir.

Ancak malesef herkes nefsine karşı gelemiyor. Arada çürük elmalar çıkabiliyor. Şuan her partide böyle çürük elmalar vardır ve var olacaktır. Ancak bu çürük elmaları ayıklama görevi ise partilerin üst düzey yöneticilerindir. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli bu çürük elmaları partide tutmuyor ve istifa etmelerini sağlıyor.

Devlet Bahçeli bu çürük elmalara sahip çıkmıyor. İstanbul Adaylarını tanıtma toplantısında da açık bir şekilde ifade etmiştir. Bu kasetlere adı karışanların, nefsine yenik düşenlerin Milliyetçi Hareket Partisinde yeri yoktur.

Türkiye çok önemli bir seçime hazırlanırken Milliyetçi Hareketin böyle “Farklı Ülkücülük” adı altında yapılan saldırılara ayıracak vakti yoktur. Milliyetçi Hareket ter temiz bir şekilde seçimlere girmelidir. Devlet Bahçeli’de bunun olması için çalışıyor.

Devlet Bahçeli’ye “Farklı Ülkücülerle” ve “Eski Ülkücülerle” yani “Sahte Ülkücülerle” olan mücadelede başarılar diliyoruz.

Allah Yar ve Yardımcınız Olsun

Kürşad Altan

1 yorum yapılmış

  1. “link verememekteyiz[Yazangenclik.com]” kürşad bu siteden gir devlet beyin ve yönetiminin kasetleri.Doğru farkli ülkücülük veya eski ülkücülük diye birşey yok ama devlet bahçeli ve yönetiminin bu kutsal davada yeri yok.Bir an önce istifa etmeli ve seçimlere TÜRK ve İSLAM Savunucuları yani ülkücü olarak BBP ile girmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir