Fırat Kalkanı'nda Üzen Haber! 14 Asker Şehit Oldu | Yazan Gençlik

Fırat Kalkanı’nda Üzen Haber! 14 Asker Şehit Oldu

Operasyonun 120. gününde El-Bab bölgesine yapılan operasyonlarda çatışmalar şiddetini artırdı. Genelkurmay’dan gelen açıklamaya göre, havadan ve kadardan muhalif unsurları desteklenerek düzenlenen operasyonlarda büyük başarılar elde edildi. El-Bab’ın tamamen kontrol altına alınması için yapılan çalışmalarda Bab-Halep yolunda tamamen kontrolün ele geçirildiği kaydedildi.

sinir-otesi-harekat-tank

El-Bab bölgesinde tespit edilen çok sayıda DAEŞ unsurları topçu atışları ile ateş altına alındı. Çok sayıda tespit edilen unsurun yok edildiği operasyonlarda 3 adet ZSU-23 silah monteli pikap aracı, 2 adet DOÇKA monteli pikap aracı, 3 adet ağır makinalı tüfek monteli pikap ateş altına alınarak imha edildi.

Gerçekleşen saldırılarda 200’e yakın DAEŞ terör örgütüne bağlı terörist etkisiz hale getirildi. Bu çatışmalar sırasında telsizlere yansıyan konuşmalarda çok sayıda yaralı teröristin olduğu ancak yoğun ateş altında oldukları için sevk edemedikleri de ortaya çıktı. DAEŞ’in silah deposu olarak kullandığı bölgede dün sabah gerçekleşen çatışmalarda 4 Türk askerli şehit oldu 15 Türk askeri yaralandı. Bu gelişmeler sonrasında 3 ayrı bölgeye terör örgütü tarafından düzenlenen bombalı saldırılarda ise 10 Türk askeri şehit oldu. Yapılan açıklamaya göre de 6’sı ağır yaralı 18 yaralı bulunmakta. Hakarette toplam şehidimiz 35 oldu.

El-Bab, Fırat Kalkanı harekatında en önemli noktalardan biri. Şuanda bu bölgede çok önemli ilerlemenin kaydedildiği açıklandı ve bu nedenle de bu bölgeyi kaybetmek istemeyen DAEŞ’in son çabalarını gösterdiği görülmekte. Eğer El-Bab ele geçirilse, Türkiye destekli ÖSO birlikleri Munbiç’e doğru ilerlemeyi sürdürecek.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/firat-kalkani-nda-14-asker-sehit-gundem-2365833/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir