FL Studio Kurulumu Nasıl Yapılır? | Yazan Gençlik

FL Studio Kurulumu Nasıl Yapılır?

FL Studio Kurulumu Nasıl Yapılır?

Dünya çapında en fazla kullanılan dijital müzik yazılımlarından FL Studio ile Midi tarafından desteklenen altyapılar yapılabilir ve düzenlemeler, miksaj ve ses kayıtları gerçekleştirilebilir. Kurulum bitince yaratacağınız müziği WAW, Ogg Vorbis ve MP3 biçimlerine rahatlıkla dönüştürebilirsiniz. Kolay ayarlanabilir ve kalıp desteği sunan nota dizicisi özelliği pek çok kullanıcının ilgisini çekmekte.

FL Studio Nasıl Kurulur?

Anlatımda 11.1.1 sürümü ele alınacaktır. Farklı versiyon kullanıyorsanız dahi yüzde 90 ihtimal problem yaşamayacaksınız. Yazılımın asgari düzeyde çalışması adına gerekli düzenlemeler temelde aynıdır. Setup ve keygen dosyalarını torrent ya da direkt indirme seçeneklerini tercih ederek internet üzerinden edinebilir, devamında kurulumu içeriğimizdeki adımları izleyerek sağlayabilirsiniz.

  1. Sıkıştırılmış dosyaları arşivden çıkartıyoruz.

Arşive sağ tıklayarak indirdiğiniz setup’ı klasöre çıkart diyoruz. Sıkıştırılmış versiyonu muhtemel bir problemde tekrardan kullanabilmek için saklayın.

  1. Kuruluma başlamak için setup dosyasını açıp gerekli yönetici izinlerini veriyoruz.

Karşımıza 3 adet dosya çıkacak. Txt uzantılısı bize İngilizce olarak anlatım yaparken Activation ile keygene ulaşacağız. (Daha sonra detaylı olarak dönülecektir.) Çalıştırdıysak yönetici izni için kutular çıkacaktır, onaylamanız gerekiyor.

  1. Next butonuyla ilerleyip User information bölümüne gelin.

Girişte Next deyip sözleşmeyi onaylayınca karşımıza FL Studio’nun nasıl kurulacağı hakkında seçim yapmamız gereken ekran geliyor. Eğer sadece bulunduğunuz bilgisayar kullanıcısına programın kurulmasını istiyorsanız “Current user only”, bütün kullanıcılara istiyorsanız “All users” seçiniz.

  1. Gelen tüm pencerelere Next diyerek devam edin.

Çıkan pencerede eklemeler hakkında tercih yapmanız istenir ancak ekstra isteğiniz yoksa otomatik seçimler yeterli. Ardından dosyaların bilgisayarınızdaki depolama yeri alternatiflerinden istediklerinizi belirterek Next deyiniz.

  1. Kurulum tamamlanınca ASI04ALL yazılımını onaylayın.

FL Studio ile birlikte işlevsellik kazanan ASI04ALL, işlemler sonrasında sunulacaktır. Yine sözleşmeleri ve kaydedileceği yeri belirleyin.

  1. Otomatik başlayan işlemlerin gerçekleşmesini bekleyin.

Programı başlatınca birkaç dakika içinde sesler ve pluginler oturacaktır. İlk açılışta hazırlanmış örnek çalışma karşınıza çıkacak. Buradaki yerleşimleri nota ve ses dizilişlerini kurcalayarak ilk tecrübeyi yaşayın.

  1. Activation klasörünü açarak Imageline Keygen’i başlatın.

Full kullanım için yazılımımızı güncelleştirmek gerekiyor. Bu amaçla indirdiğimiz dosyalar arasından keygeni açıyoruz. User Name kısmına kendi isminizi yazarak Generate butonunu kullanın ve gelen ekranda seçilecek yer masaüstü diyebilirsiniz.

  1. RegKey’i başlatıp kayıt defterini düzenliyoruz.

Karşımıza çıkan pencerelerde Evet komutuna basarak işlemlerimizi tamamladık. FL Studio kurulumu tamamlanınca isterseniz farklı enstrüman, ses ve vuruşlara istiyorsanız arama kendinize uygun VST sayesinde zengin bir müzik yapım arşivine sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir