Fotoğraf Blogları İçin Altın Öneriler | Yazan Gençlik

Fotoğraf Blogları İçin Altın Öneriler

Fotoğraf bloglarında bazı bloglar oldukça başarılı olurken bazı blogların ismi dahi duyulmuyor. Genel olarak çok rağbet gören bir kategori olmamasına rağmen bu blogların takipçilerini çekebilmek ve başarıyı elde edebilmek içinse bazı unsurlara önem vermek gerekiyor. Fotoğraf blogları için altın öneriler sizin için derlendi.

kedi-fotograf-makinesi

1. Siteniz için tema seçimi

Sitenizde gezinecek olan ziyaretçilerinizin rahat bir şekilde fotoğraflarınızı görüntülemesini ve sayfalar arasında gezinmesini sağlamanız gerekli. Bunun için doğru temayı seçmeniz gerekir. Seçeceğiniz temaların sade olması büyük avantaj sağlayabileceği gibi mobil uyumlu olması, masaüstü görünümde oklarla geçişlerin sağlanması gibi özelliklere sahip olması büyük bir avantajdır.

2. Hız çok önemli

Özellikle kendi çektiğiniz fotoğraflar yüksek boyutlarda olacaktır ve bunları da ziyaretçinin yüklemesi sorun olabilir. Bu nedenle fotoğraflarınızı öncelikle düzenleyerek boyutlarını düşürmelisiniz. Orijinal boyutlarına ulaşmak isteyenler içinde bir link vermeniz yeterli.

3. Seo her zaman önemli

Fotoğraf paylaştığınızda internet aramalarında görünmesi için başlık, etiket, konum gibi bilgileri girmeniz gerekir.

4. Fotoğraf hikayesi

Çektiğiniz fotoğrafların kısa hikayelerini anlatmakta takipçilerinize profesyonel olduğunuzu gösterir. Özellikle kullandığınız makine ve çekim özelliklerini profesyonel fotoğrafçılar merak eder.

5. Sosyal medya farkı

Sosyal medyayı burada da kullanmanız gerekli. Fotoğraflarınızı farklı platformlarda paylaştığınızda insanların ilgisini çekebilecek ve internet sitenizin daha çok takipçisinin olmasını sağlayacaksınız.

Yapacağınız bu çalışmalar ile sahip olduğunuz blog daha hızlı büyüyerek daha çok kişinin zaman geçirdiği ve bilgi edindiği bir yere dönüşecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir