Galatasaray Ruhu - Metin Oktaylarımız | Yazan Gençlik

Galatasaray Ruhu

Bir savaş düşünürüz; ölüler, yaralılar, ayakta kalanlar. Bizim ölülerimiz var, asil bir savaşçıyken şimdi bir melek olan Metin Oktaylarımız gibi… Bizim yaralılarımız var, futbolu sanat için değil, para için oynayan hilebazların vurduğu darbelerle sarsılanlarımız gibi… Bizim ayakta kalan askerimiz de var. Sahaya dön ve bak. Gördüğün o 11 adam bizim ayakta kalan askerlerimizdir. Hisleriyle ayakta kalan askerlerimiz…Onlar bambaşka bir dünyanın asi, kalbiyle savaşan 11 savaşçısıdır. Tertemiz yürekleriyle kucak dolusu futbol aşkı olan adamlardır. Her biri şunu iyi bilir: Tek başlarına bir ruh olamazlar… Onlar bir ruhun her 11 parçasından biridirler. Her parça birleşirse ancak o ruh tamamlanır, ancak o zaman can bulurlar. Takım olmak bir felsefedir, bir aşktır onlar için.Takım denen şey histir. Eğer hisler kalbe inerse işte o zaman takım olunur, işte o zaman Galatasaray olunur. Galatasaray bir his takımıdır. Tutkuyla dokunabilen yürekler vardır Galatasaray’a… İşte o yüreklerin içinde nice Metin Oktaylar vardır.

gs-metin-oktay

Akla gelebilecek tüm duyguların birleşmesidir his. Sonuna kadar asla vazgeçmeyen Fatih Terim heyecanı. Zor günler geçirmenin yakışmayan mağlubiyetlerin hüznü. Şampiyonluğa ulaşan merdivenleri tırmanmayı bitirdiğin gün ki sevinç. Kaçan goller için duyduğun şaşkınlık, kızgınlık… İşte tüm bu duyguların birleşmesi Galatasaray’dır. Bu duygular en ağır şekilde yaşansa bile birbirine kenetlenmektir. Görürüz ki diğerleri çıkar uğruna birbirlerinin tuzaklarını kurarlar.

Herkes duygularını açık açık ifade edemez, mutlaka içinde bazı şeyleri bırakır. Bu güne kadar hislerini olduğu gibi yansıtan bir şey görmediyseniz zaman, kafanızı çevirip sahadaki 11 aslana bakma zamanı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir