Galatasaray Şampiyon Olursa Kasasına 55 Milyon TL Koyacak | Yazan Gençlik

Galatasaray Şampiyon Olması Halinde Kasasına 55 Milyon TL Koyacak

Galatasaray, eski teknik direktörü Prandelli’yi görevden alıp, kendi içimizden bir adam dediği Hamza Hamzaoğlu ile 500 bin dolara anlaşıp göreve getirmişti. Prandelli ile pek parlak bir sezan geçiremeyen Galatasaray Spor Kulübü Spor Toto Süper Lig yeni sezonunda ligteki tattığı 19 şampiyonluğu 20 yaparak armasındaki yıldız sayısını 4 yapmak istiyor. Şuan ligte zirvede olan Galatasaray istikrarlı performansını sürdürüyor.

aykut-kocaman

Ligte 2. sırada olan Fenerbahçe 2 puanlık farkla Galatasaray’ın sıkı takipçisi. Fenerbahçe’nin de ligteki şampiyonluk sayısı 19 ve ilk 4. yıldızı takan Süper Lig takımı olma konusunda bayağı kararlı olduğu söylenebilir. Fakat Hamza Hamzaoğlu’lu Galatasaray ligte zirvede tutunmaya devam ediyor ve şampiyon olması halinde çok karlı bir şampiyonluk olacağı kesin.

Galatasaray şampiyon olması halinde şampiyonluk kazancı olan 20 milyon TL ile 4. yıldızı takması sebebiyle toplam maddi kazanç 55 milyon TL’ye kadar yükselecek. Galatasaray Hamza Hamzaoğlu ile çıktığı maçların neticeleri sonucu şimdiden 12,5 milyon TL’yi kasasına koymuş durumda. 4. yıldızı da armasına yerleştirmesi durumunda Galatasaray Hamza Hamzaoğlu sayesinde çok karlı bir sezonu geride bırakacak gibi. Galatasaray’ın 6 aylığına Hamza Hamzaoğlu’na ödediği 500 bin dolara karşı kazanacağı 55 milyon TL düşünüldüğünde Spor Toto Süper Lig 2014 – 2015 sezonunun Galatasaray için çok karlı bir sezon olabileceği aşikar.

Tabi Galatasaray da Hamza Hamzaoğlu’na şampiyon olması halinde 55 Milyon TL karşılığı olarak 50 bin dolarlık şampiyonluk primi ödeyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir