GittiGidiyor'da Banka Kartı İle Ödeme Nasıl Yapılır? | Yazan Gençlik

GittiGidiyor’da Banka Kartı İle Ödeme Nasıl Yapılır?

Online alışveriş siteleri insanların son gözdesi. Özellikle pandemi sürecinde dışarıya çıkamayan halkımız buralardan bolca şey alıyor. GittiGidiyor dikkat çekenlerin başında geliyor tabii. Hal böyle olunca herkes çözüm bulamadığı durumları merak ediyor. Örneğin alışveriş sırasında banka kartı ile ödeme yapma sorulmakta.

GittiGidiyor’da Kredi Kartı ve Banka Kartı İle Ödeme Yapmak

Edineceğiniz ürünleri seçtikten sonra aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

  1. Sağ üst taraftan Sepetim‘e basarak hangilerini seçtiğinizi görün. Eğer alacağınız bunlarla sınırlıysa Alışverişi Tamamla deyin.
  2. Bir sonraki adımda adres bilgilerinin istediği pencere çıkacak. Önceki adresleriniz arasından seçebilir, yeni adres ekleyebilirsiniz. Ardından Devam Et butonuna basın.
  3. Ödeme Bilgileri sayfası açılacaktır. Buradan banka kartı ödeme imkanının yanında kredi kartı yahut Gittigidiyor’daki kredilerinizden ücreti karşılama imkanınız da var. Yine BKM Express, Garanti Pay seçenekleri de mevcut. Bankanızın size verdiği kartı kullanacaksanız, ön tarafındaki 16 rakamdan oluşan kart numarasını, son kullama tarihi ve arka bölümde bulunan CCV2’yi girin. Bu bilgi arkadaki son 3 rakamdır.
  4. Tekrardan Ödeme Yap dediğinizde sizden istenen veya telefonunuza gönderilebilecek mesajları vesaire gereken alanlara yazın. Böylelikle alışverişiniz bitecektir.

Daha internetin ülkemizde çok moda olmadığı dönemde temeli atılan bu site, 2001 yılında e-ticaret olarak kurulmuştu. Üst kuruluşu e-bay tarafından desteklenirken alışveriş yapmak istiyorum diyenlerin aklına gelen ilk nokta denebilir. Keza Gittigidiyor banka kartı ödeme şansını 2011’de devreye alınca müşteri sayısında artış yaşadı. Çünkü herkes kredi kartı kullanmayabiliyor. Her geçen gün üyelerinin arasına yenileri katılırken bizleri indirim ve kampanyalar mutlu ediyor. Başka adreslere gerek kalmadan kafamızda nereden alırım nasıl yapılır düşüncesi geçtiğinde hemen mobilden veya masa üstünden giriyoruz ve kısa sürede satışı, alışı sağlıyoruz.

Şu ana dek müşterilerden bahsettik ama bugüne geldiğimizde bireysel ya da kurumsal satıcıların da çok sevdiğini söylememiz lazım. Zira uygun komisyon oranı ve satış sirkülasyonu sebebiyle ticareti benimsemiş kişileri kolayca kendisine bağlamakta. Mesela müşteri ve satıcı ilişkisinde geri ödeme algoritması insanların birbiriyle yüz göz olmasını engelliyor. İadede bulunduysanız kredi kartı ile ödeme yaptıysanız belirlenen iş günlerinde hesabınıza geri gönderiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir