Google Adsense İle Zengin Oluyorlar | Yazan Gençlik

Google Adsense İle Zengin Oluyorlar

Zaman geçtikçe dünyada para kazanma yöntemleri de değişmektedir. Bazıları değişen iş alanlarını erkenden fark ederken bazıları ise daha sonradan katılmaktadır. İnternet üzerinden para kazanma yöntemleri de bunlardan biridir. Günümüzde bir web sitesi üzerinden para kazanmanın en güvenli yolu ise Google Adsense sistemidir. Peki, Google Adsense nedir?

google-adsense-onay

Adsense nedir?

Google Adsense, sitenizde yayınladığınız Google reklamlarına ziyaretçilerinizin tıklaması ile para kazanabileceğiniz bir sistemdir. Bu sistemde hem metin hem de görsel reklamlar bulunmaktadır. Bu reklamları web sitenize yerleştirdikten sonra hem tık başına reklamın içeriğine göre para almaktasınız. Ne kadar çok ziyaretçiniz olursa reklamlara tıklama oranı o kadar artacak ve bu da sizin gelirinizi artıracaktır.

Google Adsense’ye nasıl başvurulur?

Google Adsense başvurusu yapmak için öncelikle bir web sitesine ihtiyacınız olacaktır. Adsense’nin kendi sitesinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ancak herkes bu sisteme kayıt olamamakta. Çok ince bir denetim sonrasında sizlere üyelik hakkı verilmektedir. En önemli unsurlar ise web sitenizin yeterli içeriğe sahip olması, özün olması ve yasal içerik barındırması gerekli. Adsense’nin istediği gibi bir siteniz varsa kısa süre içerisinde kazanmaya başlayabilirsiniz.

Google Adsense’den ne kadar kazanabilirim?

Bu sorunun cevabı tamamen sitenizin ziyaretçi sayısına ve reklam yerleştirme şeklinize göre değişmektedir. Aynı zamanda sitenizin içeriği ile alakalı reklamlar daha çok çıkacağı için sektörün reklamlara verdiği para da kazanacağınız tutarlar üzerinde etkilidir.

Google Adsense ödemeleri nasıl yapılır?

Aylık periyotlar ile kazançlarınız kesinleşir. Adsense ne zaman ödeme yapıyor sorusuna cevap ise, ayın son günü kazancınız kesinleştikten sonra bir sonraki ayın 24’ünde ödemeler yapılır. Ödemeleri yurt dışından yapıldığı için bu tarihte bir iki gün sarkmalar oluşabilir.

Sizlerde Adsense ile para kazanmak istiyorsanız kaliteli bir site kurarak bunu başarabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir