Google Maps'a Gelecek Devrim Gibi Yenilik | Yazan Gençlik

Google Maps’a Gelecek Devrim Gibi Yenilik

Milyonlarca kullanıcının cep telefonlarında kurulu olan Google Maps uygulamasına yenir bir özellik daha geliyor. Bu özellik sayesinde mekanları doluluk oranı cep telefonundan öğrenilebilecek. Böylelikle gitmek istediğiniz bir yerin doluluk oranına bakarak planlarınızı gerçekleştirebileceksiniz.

google-map

Aslında bu hizmet Popular Times uygulamasında veriliyordu. Ancak uygulamanın tek başına yeterli olmaması işlevselliğini yitirdiği için çoğu kişi tarafından tam olarak kullanılamadı. Bunun üzerine Google çalışanlarının gerçekleştirdiği çalışmalar ile mekanların doluluk oranını gösterme özelliği Google Maps ve Google Search uygulamalarına eklenerek insanların daha kolay bir şekilde kullanarak faydalanması sağlanılacak.

Yol üzerindeki mekanlarda mola vermek istediğinizde mekanın dolu olması ile geri çıkma sorunu artık ortadan kalkıyor. Önceden mekanların doluluk oranlarına bakarak hangi mekanda mola vermek istediğinizi kendiniz seçebilirsiniz. Google tarafından gelecek bu uygulamanın kısa bir süre içerisinde hayata geçmesi beklentiler arasında. Google, anlık olarak mekanlardan aldığı bilgileri sisteme yansıtarak kullanıcıya ulaştırmayı planlıyor.

Mekanların doluluk oranı sisteme yansıtırken anlık olması hesaplanıyor ancak uygulamanın tamamen doğru bilgiler vereceğine inanmakta hayalci bir düşünce olur. Doluluk oranlarını tam manası ile vermede sorunlar çıksa da büyük ölçüde doğru bilgileri bizlere sunarak işlevsel bir uygulamayı kullanmamızı sağlayacaklarından şüphemiz yok. Bu uygulama hayata geçtiğinde artık çevremizdeki mekanların doluluk oranlarını öğrenerek gitmek istediğimiz yerleri daha kolay bir şekilde seçebileceğiz. Kısa zamanda hayata geçmesi planlanan uygulamanın ne zaman duyurulacağı ise belli değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir