Google Tarafından Geliştirilen Ve Başarısız Olan Projeler | Yazan Gençlik

Google Tarafından Geliştirilen Ve Başarısız Olan Projeler

Kullandığımız bir çok uygulama ve teknolojik cihazların alt yapısında Google imzası olduğu için Google her zaman güçlü bir görünüm sergilemekte. Ancak Google’da gerçekleştirdiği bazı projelerde başarısız oldu. İşte Google tarafından geliştirilen ancak başarısız olan bazı projeler.

google

Google Video Player

İnternetten video izleme furyasının başladığı günlerde Google kendi tasarımı ile bu sektöre girdi. Kimi tarafından başarılı bulunsa da tam bir ilgi göremediği için 2007 yılında kapatılmak zorunda kaldı.

Google Checkout

Özellikle internet alışverişlerinde güvenli bir liman olarak ödeme noktası olmak isteyen Google bu konuda girişimleri en çokta Paypal’ın bu konuda çok güçlü olması nedeni ile başarısızlıkla sonuçlandı. Hala devam etse de bu hizmeti kullanan kişi sayısı oldukça az.

Google Answers

Soracağınız her sorunun cevabını hızlı bir şekilde alabileceğiniz bir platform olan Answers pek fazla tutunamadı. Bunun altında yatan en büyük nedenlerden biride sorulan her soru başına Google’un para istemiş olmasıdır. 2006 yılında bu proje iptal edildi.

Google X

MacOS X benzeri bir arama motoru ortaya çıkaran Google, 2005 yılında Google X’i ortaya çıkardı. İlginçtir ki Google X sadece 1 gün yaşadı ve kapatıldı.

Orkut

Google, sosyal medya sektöründe kendini göstermek için ortaya çıkardığı Orkut aslında Brezilya’da en çok kullanılan sosyal medya aracı oldu. Ancak bunun sadece bu ülke ile sınırlı kalması dünya genelinde Facebook’un etkisinin çok yüksek olması bu projenin de başarıyı tam olarak yakalayamamasına neden oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir