GS Store'a Saldırı Davasında Cezalar Verildi | Yazan Gençlik

GS Store’a Saldırı Davasında Cezalar Verildi

Geçtiğimiz yıl Fenerbahçe’nin şampiyonluk kutlamaları sırasında Kadıköy Bağdat Caddesi üzerindeki GS Store’un saldırıya uğramasıyla ilgili davada mahkeme sanıklara ağır cezalar verdi.

gs-store-saldirisi

Davada 13 sanık  ” Nitelikli hırsızlık “, ” Mala zarar verme ” ve ” Konut dokunulmazlığının ihlali ” suçları ile suçlanıyorlardı. Davanın görüldüğü Anadolu 22. Asliye Ceza Mahkemesi, 3 ayrı suçtan yargılanan 13 sanık hakkında 5’er yıl 8’er aydan 18’er yıl 8’er aya kadar hapis cezası istemiyle açılan davanın karar duruşmasında mahkeme, sanıklar Mehmet Gülsün, Erdal Gülsün, Emre Turanlı, Burak Kavakyanı, Serkan Çelik, Ferhat Ataç ve Yunus Zengin’i, ” hırsızlık ” suçundan 1 yıl 5 ay 15’er gün hapis cezasına çarptırdı. Sanıkların ” mala zarar verme ” ve ” iş yeri dokunulmazlığını ihlal ” suçlarından ise beraatine hükmetti.

İddianamede,

27 Nisan 2014’de Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nda Fenerbahçe ile Çaykur Rizespor arasında oynanan müsabaka sonrası Bağdat Caddesi’ndeki GS Store’un camlarının kırıldığı, içeriden alınan ürünlerin bir bölümünün iş yeri önünde yakıldığı ve durum üzerine kolluk güçlerinin harekete geçtiği belirtilmişti.

Mağazanın kasa kısmındaki 2 bin 500 lira miktarındaki nakit paranın da çalındığı kaydedilen iddianamede, yaşları 18 ile 27 arasında değişen 13 sanık hakkında ” nitelikli hırsızlık “, ” mala zarar verme ” ve ” konut dokunulmazlığının ihlali ” suçlamalarından 5 yıl 8 aydan 18 yıl 8 aya kadar hapis cezası talep edilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir