Yapılacaklar Listesi Nasıl Hazırlanır? | Yazan Gençlik

Gün İçerisinde Yapılacaklar Listesi Nasıl Hazırlanır?

Çoğumuz koşuşturma ile geçirdiğimiz günlerimizde bir çok yapılacak işi kaçırabiliyoruz yada zaman yetmediği için ne yazık ki görevimizi yerine getiremiyoruz. Günlük yapılacak olan işleri eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmek için zaman yönetmeyi iyi bilmeli ve yapılacaklar listesinin nasıl hazırlanacağını bilmemiz gerekir.

nusvedde-kagit

Yapılacaklar listesi nasıl hazırlanır?

Yapılacak işleri düşünmek

Öncelikle bir sonraki gün neler yapmanız gerektiğini düşünmelisiniz. Aynı zamanda önem sırasını da düşünerek yatın için gerçekleştireceğiniz yapılacaklar listesi için bir ön çalışma yapmanız gerekir.

İş süresini düşünün

Yarın hangi işin tahmini olarak ne kadar süreceğiniz belirlemeniz gerekir. Bu günlük programınızın ortaya çıkması için oldukça önemlidir. Çünkü zamanı işlerin süresine göre ayırarak bir puzzle gibi farklı zaman dilimlerini yerine koymanız gerekecek. Burada dinlenme zamanlarınızı ve kaybedebileceğiniz zamanları da göz önünde bulundurmanız gerekir.

Öncelikli listesi

Bunu bir Vip bölümü gibi düşünebilirsiniz. Yarın kesinlikle  yapmanız ve kaçırmamanız gerekenleri Vip salonuna alın ve onlara öncelik tanıyacağınızı unutmayın.

İşte listenin son hali

Listeyi oluşturmak için artık hazırsınız. Kendinize ait bir defterin veya ajandanın olması sizi daha çok motive edecektir. Listenizde kesinlikle yapılması gereken işleri ve bu işlerin yapılma saatlerini belirleyin. Daha sonra kalan vakitlerden işlerin yapılış süresine göre diğer işlerinizi yerleştirin. Bunları yaparken öğle yemeği, çay saatleri, mola saatlerini iyi ayarlayın. Her zaman gün bitmeden bir saatinizi boş bırakmaya çalışın. Bu bir saat ekstra ortaya çıkan yapılması gereken işlere ayırarak gününüzü verimli bir şekilde geçirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir