Gündeme Dair Notlar | Yazan Gençlik

Gündeme Dair Notlar…

KATİL DEVLET HESAP SORACAK!

Afganistan’da görev yapan bir Amerikan topçu birliğine mensup askerler, eğlenmek için rastgele ateş açarak sivilleri öldürmekle suçlanmış.

İyi de suçlanmasa da biz oradaki askerlerin Afganistan halkına, terör örgütü ile birlikte zulm ettiklerini bilmiyor muyduk?

Tıpkı Irak’ta olduğu gibi burada da milyonlarca insan katledildi, binlerce Müslüman kadına tecavüz edildi. Bebekler, çocuklar, babalar, anneler, hepsi öldü… Birçok aileyi yok ettiler.

Zaten ülke şeriatçı bir yönetim ile eziliyordu. Vahşet öyle başlamıştı. Şeriat hükümleri, İslam kanunları diye halka yutturuluyordu. İnsanların elleri kesiliyor, kırbaçlanıyor, taşlanarak öldürülüyordu.

Daha sonra o ülkede de terör belası çıktı. Yine Amerika, daha önce Saddam’ı bahane ettiği gibi bu bölgede de terörü bahane ederek girdi Afganistan’a.

Neler yapmadı ki? Dünya tarihine kanlı bir sayfa açtılar. Yaktılar, yıktılar…

Ama birçok şey saklandı basından, medyadan… Ne de olsa burjuva basın yazmazdı bunları asla. Yazanların da başına bela oldu bu konu. Türkiye’deki gibi.

İnsanlık adına bugüne kadar tek yararlı bir faaliyeti bulunmayan ve katil devlet olarak da tanınan ABD hız kesmiyor. Afganistan’da öldürdükleri insanların hesabını vermiyor, veremiyor.

AB sessiz. İnsan Hakları Mahkemeleri vs… hepsi sessiz. Çünkü onların referansı zaten ABD. Onları ABD yönetiyor istediği gibi.

Ama birgün ABD bu yaptıklarının hesabını verecektir. Buna eminim. Katil devlet hesap soracak!

Devrimci ve Demokrat Kemal

Kemal Kılıçdaroğlu, Kalecik’te düzenlenen bir etkinlikte, Evet ve Hayır oyu veren tüm yurttaşlarımıza teşekkür etmiş.

Bu örnek davranış umarım Tayyip’e örnek olur. Ama hiç sanmıyorum. O örnek alınacak birini bulursa ABD’deki imam Fethullah’ı bulur. O yüzden yeri gelince yalandan ağlıyor, yeri gelince kızarıyor, bağırıyor hatta deyim yerindeyse anırıyor.

Ama Kemal Kılıçdaroğlu, liderlik vasıflarını unutmuyor. Sakin, sağduyulu, demokrat bir anlayışla yaklaşıyor tüm yurttaşlarımıza. Bu bir artı CHP için. En azından AKP’lilerin değil de DSP’lilerin, DP’lilerin, MHP’lilerin veya baraj altında kalan sol partililerin sempatisini toplayabilir.

Kılıçdaroğlu oy veren yurttaşlara Evet veya Hayır diye ayırmadan teşekkür ediyor. Şimdi ilk amacı onu iktidara getirecek Türkiye halkının yüzde 27’lik seçimlere, referandumlara katılmayan apolitik insanları da sandığa yönlendirmek olmalıdır.

Eğer bunu da başarabilirse CHP ilk seçimlerde yüzde 40 ve üzeri oy alabilir. Dolayısıyla iktidara koalisyon olmadan da gelebilir. Ama MHP seçmeni bu durumda ‘sağcılık zihniyeti’ ile AKP’ye yönelecektir.

Kemal Kılıçdaroğlu sadece AKP’ye karşı değil MHP’nin dinci tabanına karşı da uyanık olmalıdır…

DİN SÖMÜRÜCÜSÜNÜN DİNİ YOKTUR

ABD’li rahip Terry Jones, 11 Eylül’ün yıldönümünde Kuran-ı Kerim yakacağını belirterek tüm dünyayı günlerce meşgul etmişti. Rahip Jones dün son anda bu eyleminden vazgeçtiğini duyurdu ancak ABD’nin Tennessee eyaletinde başka bir rahip devreye girerek Kuran-ı Kerim kopyalarını yakarak provokasyon yaptı.

Bu çirkin olayı demokrat, devrimci ve laik her kesimin kınaması lazım. Çünkü laik ve demokrat bir insan tüm görüşlere ve inançlara saygılıdır. Ama dini sömüren insanlar, dinciler, provokatörler kendilerini düşünürler sadece. Kendi dinlerini kabul ederler dünyada. Oysa daha birçok ilahi veya ilahi olmayan din vardır. Ama onlar göremezler bunları.

Çünkü zavallı insanlardır onlar. Okumamışlardır. Cahillerdir. Sorgusuz sualsiz inanırlar. Kabullenemezler…

Onlar Allah’tan korkmazlar, kuldan utanmazlar…

Onlar ülkemizdeki Müslüman (!) din sömürücüleri gibidir. Paraya taparlar.

Ha Tayyip, ha Fethullah, ha Nursi, ha Terry Jones…

Ne fark eder?

Al birini vur ötekine!

4 yorum yapılmış

  1. Yazı genel itibariyle güzel ama katılmadığım noktalar var. Şuanda akpye alternatif olarak sadece MHP gözüküyor çünkü Muhafezekar kesim Türkiye’de çoğunlukta. Hatta şunu söyleyebilirimki önümüzdeki uzun yıllar sol’un tek başına iktidara gelmesi çok zor. Türk Milleti akp söylem ve eylemlerinden rahatsız olduğunda seçim vakitleri MHP’ye özendiği için ve özellikle MHP’li kardeşlerim diye bahsettiği için fikirlerine yakın olarak Ülkücü tabanı seçecektir. Ülkücülerin ise asla akp safları arasında yer alacağını düşünmüyorum. En azından sadece seçim zamanı türeyen çakma ülkücüler dışında kalanların.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir