Günümüzde Teknoloji | Yazan Gençlik

Günümüzde Teknoloji

Teknoloji , hayatımızda lüks olmaktan çıktı ve artık çoğu teknolojik ürün ihtiyaç hali aldı. Teknolojinin sıfır olduğu bir ev düşünebiliyormusunuz ? Mağara evler haricinden bahsediyorum. Yoksa günümüzde illaki bir teknoloji ürünü mevcut. Mesela televizyon olmayan evler ? Çok nadir olmaya bilir ama oda eminimki televizyon düşmanlığından değil ekmeğe verilecek parayı düşünürken televizyona sıra gelmeyişinden.

Televizyon, telefon, bilgisayar, buz dolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinası, ütü, mikser, mikrodalga fırın, saç kurutma makinası, dvd player, traş makinası vb. teknolojik ürünlerinden kaçı gereksiz sayılabilirki ? Bir ikisi hariç hepsi ihtiyacımız olan şeyler. En azından günümüzde ihtiyacımız var. Çünkü aşşağı sokağımızdan çamaşırlarımızı yıkamamız için bir dere akmıyor. Yani en azından benim bölgemde yok. Bir tek dere var zaten onunda yanından geçerken belediyeye sövgülerimi sunuyorum. O derede çamaşır yıkanmayacağına göre çamaşır makinası ihtiyaç. Bulaşık makinası kullanımıda zaten televizyonda, reklamlarla bas bas bağırıyor günde bir kere yıka bulaşıkları makinede diye. Çünkü su tararrufu yapıyor ve aynı zamanda temiz yıkıyor. Bunlar yetmezmiş gibi zaman tasarrufu. Telefon ihtiyaç değil zorunluluk. Olmazsa hiç bir işimiz hallolmaz gibi sanki. Televizyon olmazsa olmaz. Vizontele için o kadar uğraşan insanlar imkanı olduğu halde televizyon almayanları görse acır. Öyle insanlarda pek yok zaten. Bilgisayar benim için vazgeçilmez tek teknolojik alet diyebilirim. Bulaşık yıkamıyorum, çamaşır yıkamıyorum dolayısıyla bulaşık makinası veya çamaşır makinası şimdilik bana lazım değil ama insanlığa lazım orası ayrı. Televizyonu ise internetten izleyebiliyorum ara sıra donar o kadar. TTNET izin verdiği sürece izleyebilirim. ” Bilgisayar yoksa bende yokum arkadaş ” diyenlerdenim malesef. Ütü, mikser, mikrodalga fırın ve bunların fonksiyonlarında çalışan teknoloji ürünleri vazgeçilmez oldu hayatımızda. Bazen aradasırada nadiren bunların zararlı olduğunu çıkan korku yaratma grupları çıkabiliyor. Radyasyon yayıyor diye bangır bangır bağırdıkları yetmiyormuş gibi bunların günah olduğunu söyleyenlerde var. Radyasyon yayıyor diyenlerde çifter çifter varken günah diyenlerde ise en kalitelileri var. Dolayısıyla onların sözüne pek itibar etmemeniz gerekli.

Kim ne derse desin arkadaş. Eğer ufak ve masum bilgisayarım radyasyon yayıyorsa varsın canı sağ olsun. Ne de olsa kanser tedavisinde kullanılan teknolojiler gene onun sayesinde üretiliyor. Elbet bir gün kanseri sıfırlatan bir ürünün yapılmasına da vesile olur. İyi ki varsın bilgisayar ve internet. Yaşasın Microsoft, yaşasın Pardus. 🙂

2 yorum yapılmış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir