Hafızayı Güçlendiren Besinler | Yazan Gençlik

Hafızayı Güçlendiren Besinler

Hem sosyal hayatınızda hem de iş hayatınızda güçlü bir hafızaya sahip olmanız her ortamda başarılı bir iz bırakmak için önemlidir. Zaman zaman hafızamızın zayıfladığını ve bazı olayları hatırlamakta zorluk çektiğimiz olabilir. Bu gibi durumların temel nedeni beslenmemizde yetersizliğin olmasıdır. Hafızayı güçlendiren besinler sayesinde tekrardan hafızanızı güçlendirebilirsiniz.

ceviz-ici

Havuç

Hafızaya iyi gelen besinlerin başında havuç gelmektedir. İçeriğinde A, B, C, D ve E vitaminlerini barındıran havuç hafızayı güçlendirmek etkisi vardır. Hatta bir ay boyunca bir çay bardağı kadar havuç suyunun hafıza üzerinde yüksek derecede etki bıraktığı bilinmektedir.

Ceviz

Ceviz çekil olarak da beyne benzediği için çok eskiden beri hafızaya iyi geldiği bilinmektedir. Aynı zamanda kalp ve damar hastalıklarına da faydalı olduğu bilinen cevizi düzenli tüketmenizde fayda var.

Fındık

Fındık, sinir sisteminizi güçlendirdiği gibi beyninizin öğrenme gücünün artmasına yardımcı olmaktadır.

Balık

Özellikle Omega-3 zenginliği ile bilinen balık, beyin için olmazsa olmazlardandır. Haftada en az bir kere tüketilmesi gerekir. Zeka ve hafıza gelişimi için çok önemli olan Omega-3 takviye olarak da alınabilir.

Zencefil

Kanserden de koruyucu etkiye sahip olan zencefil, kanı temizleyici ve kalp ritmini düzenleyici etki gibi bir çok faydası vardır. Kanın daha verimli bir şekilde beyne gitmesini sağlayarak hafızanın da güçlenmesini sağlar.

Spor

Beslenmenizin yanı sıra spor yapmaya da özen gösterirseniz hafızanızın daha da güçlendiğini hissedebileceğiniz gibi daha kolay öğrendiğinizi de fark edebilir ve daha önemlisi daha kaliteli bir hayata kavuşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir