Halep Konvoyuna Saldırı! 800 Rehin 14 Ölü | Yazan Gençlik

Halep Konvoyuna Saldırı! 800 Rehin 14 Ölü

Halep’te yaşanan vahşetten insanların kurtulması için büyük çaba sarf eden Türkiye sonuç alarak bir koridor oluşturmayı başardı. Önceden yapılan hazırlıklar ile bir çok otobüs hazır olarak bekletildi ve bazı güvenli noktalarda çadır kentler kuruldu. Koridorda sivillerin tahliyesi gerçekleşirken ise bir patlama meydana geldi ve rejim yanlısı olan teröristlerin 800 sivili rehin aldığını ve 14 kişiyi de öldürdükleri bilgisi alındı.

harap-halep

Olay yerindeki tanıkların söylediklerine göre 4 farklı noktada tahliyeler gerçekleştirilirken patlama oldu. Patlama sonrasında çok sayıda yaralının olduğunu ve yaralıların en yakın hastanelere gönderildiği belirtildi. Bu olaylar yaşanırken bir yandan da Esed yanlısı terörist gruplar tarafından yaklaşık 800 kişi rehin olarak alındı. Tahliye konvoyu Remuse bölgesinden geçerken meydana gelen olay sonrasında Halep’in doğu bölgesinde Esed güçlerinin de harekete geçtiği yapılan açıklamalar arasında.

Uzun süredir kuşatma altında olan Halep son günlerde çok zor günler geçirmekte. Sivil halk üzerine bombalar, tanklar ve karadan askerler mermi yağdırmakta. Alınan görüntülerde sivil halkın acımasızca öldürüldüğü görülmekte. Şehirde hiç bir hastanenin işlemediği ve özellikle temel gıdanın tükendiği bilinmekte. Aynı zamanda soğuk havaların yaşandığı bugünlerde sivil hak çok zor zamanlar geçirmektedir. Açılan koridor sayesinde kurtulma ümidini tekrardan kazanan sivil halk bu terör saldırısı ile yine yara aldı. Rehin alınan 800 kişinin daha sonradan serbest bırakıldığı ve kuşatma bölgesine geri gönderildiği yapılan açıklamalar arasında.

Kaynak:http://www.haber7.com/ortadogu/haber/2234881-halep-konvoyundan-kotu-haber-14-olu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir