Haritaya, Haritayla Cevap | Yazan Gençlik

Haritaya, Haritayla Cevap

Sayın Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Bey’in geçen yaptığı grup toplantısında gösterdiği yol haritasını gördük. Milletvekilleri AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği 2002 haritasını anlamadan alkışladılar ve genel başkan ne alkışlıyorsunuz bu eski yenisini alkışlayın diyede uyardı. Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Bey’i ne kadar dinledikleri, anladıklarını ortaya koydu vekiller. 2002 den bu yana yol sayısında artış olduğunu söyledi.

Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Bey’in dediği yollar yalan değil. Gerçekten de iktidarlarında çok yol yaptılar. Kaldırım, yol yapmada üzerlerine yok. Aynı yerden geçecn Doğalgaz Hattı, Elektrik Hattı, Su Hattı için elli kere kazı yapan belediyeler açtıkları yerleri kapayarak yol sayılarını katlıyorlar. Neyse konumuz bu değil. Benim konum Sayın MHP Genel Başkan Yardımcısı – MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural Bey’in Türk Milletinin hafızasını tekrarlamak için çıkardığı haritalar.

Bu haritalar, bölünmüşlük haritaları. Avrupa Birliğinin bastırdığı avrupa kıtası haritasında Türkiye’nin doğusunu  —kürdistan(!)—  olarak çizilmiş. Bu haritalar Ak Parti Genel Başkanının gösterdiği haritalardan daha önemli bir haritadır. Türkiye yol yapabilir belki ama bölünmüşlükten kurtulamaz. 17. Devletimizide yıkar yenisini kurarız mesele değil ama neden can kaybedelim. Neden kan kaybedelim.

Türkiye’nin Güney Doğu Anadolu bölgesine göz dikenlerle dost olan Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Bey bunu bana siyaset böyle gerektiriyor diye açıklayamaz. Milli Menfaatler onurdan taviz verilerek alınmaz. Onurundan taviz verdiğin an menfeatinden vazgeçmiş olursun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir