Hayatımıza Giren Yeni Meslek Dalları | Yazan Gençlik

Hayatımıza Giren Yeni Meslek Dalları

Gün geçtikçe yenilikler bizlerle birlikte geliyor ve bunun neticesinde farklı iş kolları da ortaya çıkıyor. Bundan 10 yıl önce bu meslekler hakkında bahsetseniz kimse bir şey anlamazdı ancak şuanda çok ciddi paralar bu meslekleri icra eden kişiler tarafından kazanılıyor. Hep beraber bu mesleklere bir göz atalım.

iha-insansizhava-araci

1.Sosyal Medya Uzmanlığı

Sosyal medya artık sadece arkadaşlarımızla mesajlaştığımız fotoğraf paylaştığımız bir mecra değil. Artık bu platformu doğru yönetenler çok ciddi satışlar ile cirolarını katlıyor. İşte sosyal medyada başarılı olmak için gerekli adımların atılmasını sağlayan bu kişiler şuanda yüksek tutarlarda maaş almakta.

2.Youtuber Olmak

Youtube, video çılgınlığının başladığı adres. Videolar izlendikçe de reklam geliri elde edilebiliyor. Aklını kullanan kişiler ilginç videolar çekerek insanların beğenisini alıyor ve çok yüksek tutarlarda para kazanabiliyorlar. İşe gitme gibi bir dertleri de olmuyor haliyle.

3.Mobil Uygulama Geliştiricisi

Akıllı cep telefonlarının oluşturduğu uygulama piyasasındaki programları geliştiren kişilerdir. İşleri kolay gibi görünse de insanların beğenisini alacak bir uygulama oluşturmak hiçte kolay değil.

4.Bulut Bilişim Uzmanı

Bu kişiler veri depolamak için kurulan bulut sistemlerini yönetmekte. Gittikçe artan bulut depo ihtiyacı göz önüne alındığında değerleri her gün artmakta ve yüksek tutarlarda para kazanabilmekteler.

5. Drone Operatörü

Askeri personel olarak çalışabilecek bu kişiler İnsansız Hava Aracı kullanabilen iyi eğitilmiş kişilerdir. Aldıkları maaşlar oldukça yüksektir. Yaptıkları işin ciddiyetine bakıldığında ordu içerisinde mesai saati olmaksızın çalışmaktalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir