Heja & Maestro - Hayrola Şarkı Sözleri | Yazan Gençlik

Heja & Maestro – Hayrola

Yeraltından yerüstüne yükselen rapin demirbaşı iki isim yeni çalışmada daha bir araya geldi. Gülen suradı ve sakalıyla sempatik imaj çizen Heja yanına teknik kalitesi üst seviye Maestro ortağını alarak dikkatleri üzerine toplayacak Hayrola teklisini çıkartıyor. Bir süredir sessizliğini koruduktan sonra piyasada daha aktif olacaklardır.

Şarkı Sözleri

Parçaya eşlik eden ve Sokağın Rüyası rumuzuyla da bildiğimiz rapçi askerlik öncesinde saçlarını uzatmıştı ve rastaya çevirmşiti. Pek çok kişi tarafından yorumlanan saçını açıkçası ben çok beğenmiştim. Kendi tarzına yakışmış ve stiline de uygundu. Vatani görev nedeniyle kesince acaba Maestro şarkı üretimine de bu durum yansır mıydı acaba diye düşünüyorum. Neticede hepimiz farklı hissiyatlar içinde olduğumuzda üstümüzdeki veya çevremizdeki şeyleri değiştirme yoluna gidiyoruz. Sürecin ardından camianın sesini ilk kez net duyacağı, sözleri dinlettireceği Hayrola singleı klip beraberinde geliyor. Halihazırda ekibin bize sunduğu işlerin neredeyse tamamı klipliydi ve gayet güzeldi. Yine Heja kalın, kaba, bass, bariton (artık nasıl anlıyorsanız) ses tonununu iyi yansıtacaktır. Geçmişteki bu tarz trackleri hep tutmuştu. Aynı şekilde dijital dinleme platform listelerinde kısa sürede yukarıya tırmanacaktır.

Oluşturdukları İstanbul Trip adındaki grup genel manada sevilen oluşumlar arasında. Sürüncemede kalan ve birçok dinleyicinin anlam veremediği Neobir karmaşıklığına rağmen stüdyonun varlığı sürüyor. Gelgelelim asıl önemli konu ürettiklerinin göreceği ilgi nereye doğru yol alacaklarını göstermekte. Neticede istediği sonucu alamayan ekiplerin kaderi dağılmak. Gerçi söylenen şarkı sözleri üzerinden anladığımız kadarıyla gruptan çok aile kavramını benimsiyorlar. Dahil olan olmayan tüm arkadaşlıkları zaten devam etmekte. Bizim değindiğimiz husus ise ticari bakımdan gidecekleri yön.

Yaşanan bazı tartışmalar Maestro gibi diğer MC’leri de malum plak şirketiyle aranın açılmasın sebep olmuştu. Soğuk buzlar erimeye başlıyor deyip pozitif gelişmelerden söz etmek gerekiyor elbette. Bakalım önümüzdeki dönem neyi getirecek ve hangi insanları yan yana göreceğiz. Ama herkesle samimiyet kurabilen Heja benzeri projelerde bulunabilir. Çektiği vloglarla, röportajlarla zaten nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu net biçimde ortaya koydu. Yakın dostunu davet ettiği Hayrola da bence piyasadakilerin tamamı tarafından paylaşılacaktır. Kimisinin eleştirdiği kimseyle sorunu olmayan adam politikası işlerin yürümesine adına çok mantıklı. En sonunda hepimiz bir sonuç almak için çaba sarf edip emek veriyoruz. Hayrola sözleri incelendiğinde battle içerik veya kendilerinin serseri serbest stil diye nitelediği cinsten yazılmış olabilir. Ekip biraz Amerika menşeli grupları sevdiği için bu şekilde yayınlanabileceğini düşünüyorum. Altyapıda Sıfır Sıkıntı’dan tanıdığımız Sinan uzun aka Slong var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir