Her İşkoliğin Yaşadığı Durumlar | Yazan Gençlik

Her İşkoliğin Yaşadığı Durumlar

İş hayatında belirli bir süre geçirdikten sonra işe olan bağımlılığınız artmışsa işkolik olabilirsiniz. İşkolik olan kişiler işlerini her şeyden önde tutarak hayatlarını sürdürürler. Aşağıdaki olayları sizlerde yaşıyorsanız sizlerde işkolik camiasına hoş geldiniz.

iskolik

İşte işkolik olduğunuzu gösteren işaretler;

Hastalıkta sağlıkta iş

Hasta olduğunuzda bu durum sizin çalışmanıza engel olmuyorsa ve özellikle yataklara düştüğünüzde bir an önce işe dönmek istiyorsanız sizlerde bir işkolik olabilirsiniz. Bu kişiler küçük hastalıkları hiç bahane etmez bile.

Ofisten son çıkan sen misin?

Gün boyu çalışma sonrasında mesai bittiğinde herkes evine giderken sen dur bakalım şu evraklarda neyin nesi diyorsan işkoliksin demektir. Bu nedenle genel olarak en son çıkanlardansın.

Tatil mi? Oda ne?

İşkolikler tatil yapmayı pek sevmezler. Hatta bir tatile çıktıklarında akılları işte olur ve tatilin amacını tam olarak yerine getiremezler.

Kendine zaman ayırıyor musun?

Sürekli çalışma hayatı sonrasında boş kalan vakitlerde işkolikler genelde ne yapacaklarını bilmezler. Bu nedenle de kendilerine zaman ayırmayı unuturlar.

Sinir sistemi

Çalışmalarınızın bölünmesi size yapılan en büyük kötülüktür. Bu nedenle çalışırken kimsenin iş haricinde sizi rahatsız etmesini istemezsiniz.

Bunları yaşıyorsanız büyük ihtimalle işkolik bir kişiliğe bürünmüşsünüz denebilir. Dışarıdan bakıldığında çok iyi bir şey gibi gelebilir ancak sevdiklerinize ve özellikle kendinize vakit ayırmadığınız da bu ileride sorun olabilir. İş hayatınızı bırakmadan sosyal hayatınızı da idare etmeyi bilirseniz o zaman daha aktif bir hayata sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir