Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar Hangileri? | Yazan Gençlik

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar Hangileri?

Birey olarak varlıklarımızı güvenli bir şekilde muhafaza etmemiz için bankaların hesaplarını kullanmaktayız. Ancak günümüzde bankalar kullandığımız hesaplardan yüksek tutarlarda hesap işletim ücreti almaktadır. Bu durum da insanların hesap işletim ücreti almayan bankalar araştırması yapmasına neden olmaktadır. Ülkemizde faaliyet gösteren bazı bankalar müşterilerine sunduğu hizmet ile hesap işletim ücreti almamaktadır. Bu sayede herhangi bir ücret ödemeden bankalara paralarını yatırabilmektedir. Sizlere hesap işletim ücreti almayan bankaları aşağıda listeledik.

banka

1. Enpara.com

Bir Finansbank kuruluşu olan Enpara.com günümüzde oldukça büyük bir kitleye ulaşmış ve herhangi bir ücret almadan banka hizmeti sunmaktadır. İnternet üzerinden başvuru yaparak kolay bir şekilde hesap açabilirsiniz. Finansbank ATM’lerini kullanarak para çekebiliyorsunuz.

2. Kuveyt Türk 

Kuveyt Türk Katılım Bankası ülkemizde uzun süredir ücretsiz vadesiz hesap sunan bankaların başında gelmektedir. Tek dezavantajı az bulunan ATM’leridir. Ancak sürekli kendini geliştirerek ATM ağını da artırmaktadır.

3. Yapı Kredi Nuvo

Yapı Kredi Bankası’nın internet üzerinden hizmet verdiği bankacılık hizmeti olarak varlığını sürdürüyor. Çok fazla yaygın olmasa da Nuvo hesabınız olduğunda hesap işletim ücreti ödememektesiniz.

4. CEPTETEB

TEB tarafından kurulan CEPTETEB ile açacağınız hesaplarda herhangi bir ücret alınmamaktadır. TEB ATM’leri kullanılabildiği için rahatlıkla paranızı çekebilirsiniz.

Bu bilgilerin yanı sıra bazı bankalardan hesap açtırdıktan sonra 2 veya 3 faturanız için otomatik ödeme talimatı verdiğinizde bankalar hesap işletim ücreti almamaktadır.

Eğer çalışıyorsanız ve şirketiniz sizin için bir banka ile anlaşıp maaşınızı o bankaya yatırdığında da bankanın maaş müşterisi olduğunuz için hesap işletim ücreti alınmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir