Apple iPhone 6S Hey Siri... Özellikler | Yazan Gençlik

“ Hey Siri, bize bir ipucu ver ”

Apple’ın yeni göz bebeği 6S, “ Hey Siri, bize bir ipucu ver ” sloganıyla tanıtımlara başladı. Apple, yeni akıllı telefon modelleri olan iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’ı görücüye çıkardı. İşte merakla beklenen özellikler…

iPhone 6S 4,7 inç ekrana sahip. iPhone 6’da olduğu gibi Gümüş, Altın, Uzay Grisi renkleri bulunan 6S ayrıca Roze Altın rengiyle karşımıza çıkıyor.

apple-iphone-kilif

Apple yeni modellerinde eğilmeye karşı özel bir aleminyum kullanmış.

3D Touch: Üç aşamalı dokunma teknolojisi… Örneğin bir mail aldınız hafif basmayla iletiyi önizleyebiliyorsunuz. Biraz ağır dokunmayla iletiyi açabiliyorsunuz. Bu özellik ile Apple rakiplerine açık ara fark attığını gösteriyor.

İşlemci olarak yeni nesil 64-bit A9 kullanan Apple aynı sınıftaki işlemcilere göre %90 daha hızlı bir işlemci hızına sahip olacak.

iPhone 6S, 12 MP iSight kamera ile 4K video çekebilecek (bkz.deep trench isolation teknolojisi). Ön kameraya da flash geliyor diyebiliriz. Ekranın kendisi 3 kat daha parlayarak flash görevi görmüş olacak.

siri-ekran

iPhone 6S’nın iPhone 6’dan farkları ;

Daha hızlı Touch ID (2 kat)
Daha güçlü alüminyim kaplama
12 MP iSight Kamera
4K Video Çekimi
64-bit M9 işlemci
Daha hızlı Wi-Fi
Advanced LTE ile daha hızlı 4G bağlantısı
5 MP Ön kamera

iPhone 6S Kanada, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, Avustralya, Hong Kong, Singapur ve Japonya ile birlikte ABD’de 25 Eylül’de satışa sunulacak. Diğer ülkelerde ise en yakın zamanda satışa sunulacağı ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir