Hizbullahçılar Neredeler | Yazan Gençlik

Hizbullahçılar Neredeler

Türk Hukukunda bir yenilik yapan yasayla dışarı çıkan teröristler kayıp. Kamu vicdanını zedeleyici suçlardan yatmalarına rağmen salıverilen hizbullahçılar bulunamıyor. Her ne kadar örgütle ilişkileri kesin olarak kanıtlanmasada örgütcü oldukları ortada.  Kaç bin tane sanığı şartlı tahliye eden yasa kimin yüzünden çıktı belli değil.

Suçu  devletin yönetim organları olan Yargı, Yasama ve Yürütme üstlenmedi. Aksine yargı yasamayı ve yürütmeyi suçladı. Yasama yargı ve yürütmeyi suçladı. Yürütme yargı ve yasamayı suçladı yani herkes herkesi suçladı ama kimse bizim hatamız var ondan böyle oldu demedi.

Devletin yönetim organları yasama, yürütme ve yargı suçlu değilse asıl suçlu kim ?

Bence bu sorunun cevabı basit. Bütün suçlu Türk Milleti.

Suçlu Türk Milleti çünkü yasamayı Türk Milleti seçiyor.

Suçlu Türk Milleti çünkü yasama için seçtikleri yürütmeyi belirliyor.

Suçlu Türk Milleti çünkü yürütme için seçilenler artık yargıyı belirliyor.

Tabi şimdi Nasrettin Hoca misali “Hırsızın hiç mi suçu yok” derseniz. Bunu söylemekte haklısınız tabi. Ama hırsızın suçu yok. Suçları olsa tahliye edilmezlerdi herhalde.

Şartlı tahliye edildiler ayağınıda geçiyoruz zaten. Hani nerede şart ?  Neymiş efendim karakola gidip imza atacaklarmış . Buna sadece gülerim ben. Adamlar çoktan kaçmışlardır. He belki kaçmalarına karşı tedbir almışsınızdır mesela havaalanlarına robot resimlerini göndermişsinizdir. Bu adamlarda zaten gerizekalıya kaçarken bilet alıp kaçacaklar 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir