Hurmanın Mucizevi Faydaları Sizi Şaşırtacak | Yazan Gençlik

Hurmanın Mucizevi Faydaları Sizi Şaşırtacak

Ramazan aylarında soframızı bereketlendiren hurma aslında normal hayatımızda da tüketmemiz gereken önemli besinlerden biridir. İslam aleminde özel bir yeri olan bu besinin düzenli tüketilmesi bir çok hastalığa şifa olmaktadır.

hurma

Hurma öncelikle bir demir kaynağıdır. Özellikle demir vitamini eksik olan kişiler hurma tüketimine özen gösterebilirler. Tüketeceğiniz her 100 gram hurma besininde 0.90mg demirden faydalanabilirsiniz. Yaşadığınız ishal durumlarında yine hurmayı tercih edebilirsiniz. Hurmanın yararları konusunda ishali önleyen Potasyum hurmada yüksek miktarda bulunduğu için ishalin önlenmesinde büyük yardımcı olmaktadır. Hurma aynı zamanda bağırsakları harekete geçirerek sindirimi hızlandırdığı için kilo vermekte zorlanan kişilerin bundan destek alması ile kilo verme konusunda da yarar sağlamaktadır.

Kötü kolesterol hastalarının hurma tüketmesi oldukça önemlidir. Zengin içeriğe sahip olan hurma kolesterolün düşmesi için de etkide bulunmaktadır. Akşam suya hurmaları koyduktan sonra sabahleyin çekirdeklerini çıkarıp blender de öğüterek tüketmeniz kalbinizin güçlenmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda keçi sütüne batırılmış bir kaç hurma cinsel gücün artmasına da etki etmektedir.

Doğada bulunan bütün besinlerin belirli bir etkisi vardır. Bazı besinler ise oldukça güçlü etkilere sahiptir. Hurmada bu besinlerden biridir ve düzenli olarak tüketmemiz gereken besinlerin başında gelir. Buradaki yararlı etkileri görebilmek için hurma tüketiminizi düzenli bir şekilde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu durum bütün besinler için geçerlidir. Besinlerden fayda görmek için düzenli tüketmek ve organik tüketmek oldukça önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir