Huzur mu Arıyorsun ? | Yazan Gençlik

Huzur mu Arıyorsun ?

Günümüzde insanların yakındığı artık gına geldi dedikleri bir hususta huzursuzluk. Bunun en büyük sebeplerinden biri ise insanlar arası iletişim bağının kopması ve teknolojinin insan ruhu üzerindeki olumsuz etkileridir. Bu olumsuz etkilerin en başında ise internette sörf yapmaktan başka bir şey bilmeyen bir neslin yetişmesidir.

Bize mi çatmıyor huzur yoksa biz mi yanlış yerlerde yanlış metotla mı arıyoruz huzuru diyenlere; huzur bize günde en az beş defa çatıyor. Yani huzur minarelerden yükselen sesin ifadesidir ama anlayana tabi ki.

Huzuru fani zevklerde yanlış kalplerde arar olmuş insanlık, oysaki huzurlu olabilmemiz için onca sebep varken. Düşünen insan, sahip olduğu nimetlerin farkına varır, onlarla huzur duyar. Düşünmeyen insan da kendini o nimetlerden mahrum sanır!

Huzur mu arıyorsun bak ne diyor sırrın sahibi;

“ Allah kendisine yönelen kulunu hidayete (rızasına giden yola) erdirir. Onlar iman edenler Allah’ın zikriyle huzura erenlerdir. Dikkat edin kalpler ancak Allah’ı zikretmekle huzur bulur ’’
( Rad suresi 13/27-28. ayet )

O halde huzur ebediyetin sahibi olan Allah’tandır. Öyleyse ihlaslı ol. Yaptığını onun için yap. Sevdiğini onun için sev ve onun için yaşa. Bu dünyanın bir sonu olduğunu da unutma. Sahip olduklarına şükret. Dostlarına vefalı ol çünkü o çok ağır bir yüktür, herkes taşıyamaz. Sığın kötü sözlerden, küfürden ve şerden ona. Beynini ilimle doldur cebini de helal kazançla. Eğil yaratana. Çünkü sen ona eğildikçe bil ki o seni doğrultacaktır. Dua et. Çünkü dua müminin silahıdır buyuruyor en sevgili bir hadis-i şerifinde.

Bütün bunları yaparsan artık gerek kalmaz huzur aramana. Çünkü huzur artık hep yanındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir