Hz.Muhammed'in Soyu & Türkler | Yazan Gençlik

Hz.Muhammed'in Soyu & Türkler

Beğendiğim Makaleler arasından bir Makale’yi sizle paylaşmak istiyorum… Hz. Muhammed’in Soyu ve Türkler!

HZ. İBRAHİM VE TÜRKLER

TEVRAT’ta Hz. İBRAHİM, SAM’ın soyundan ve TERAH’ın oğlu olarak gösterilmektedir. İSLAM’a göre Hz. İBRAHİM’in babası AZER’dir. Yani HAZAR TÜRKÜ’dür. Buna göre YAFES’in soyundan olması gerekir… Zaten Arap tarihçiler de “gerçek Arapların AD, SEMUD, AMALİKE gibi kabileler olduğunu; Hz. İBRAHİM’in oğlu İSMAİL soyunun sonradan Araplaşmış olduğu”nu ifade ederler… (20) Ama farketmez….

TEVRAT’ta geçen TERAH adının da TURHAN veya HERODOT’ta geçen TYRRHEN kelimesine yakınlığı açıktır. Yine TEVRAT’ta ALLAH’ın Hz. İBRAHİM’e bir hitabı var ki, Hz. NUH’un duasına cevap gibidir:

– “Seni BÜYÜK MİLLET edeceğim. Ve seni MUBAREK kılacağım. Seni mubarek kılanları, mubarek kılacağım. Ve sana lanet edene, lanet edeceğim!.. YERYÜZÜNÜN BÜTÜN KABİLELERİ, SENDE MUBAREK OLACAKTIR!..”
(Tekvin, 12. Bab)

Bilindiği gibi Hz. İBRAHİM’in HACER adlı cariyesinden Hz. İSMAİL dünyaya geldi. Karısı Sara’dan da Hz. İSHAK doğdu. Hz. İSMAİL yüce Peygamberimiz Hz. MUHAMMED’in atasıdır. Hz. İSHAK da İsraillilerin atasıdır.

Rivayete göre, Hz. İBRAHİM’in KANTURA adında bir eşi daha vardı. Bu mubarek kadın da TÜRK boylarının anası, atası idi. Peygamberimiz TÜRKLER’den KANTURA OĞULLARI diye söz ederdi. Hatta bu sebepten 9. Asırda müslüman olup halife etrafına toplanmaya başlıyan TÜRKLER, soyları sorulduğunda, “Babamız İBRAHİM, amcamız İSMAİL” derlerdi!.. (20)

Yahudiler Hz. İBRAHİM’in bu ifadesinin kendilerini kastettiği zehabına kapılarak BÜYÜK İSRAİL, hatta DÜNYA HAKİMİYETİ hayali peşinde koşarlar.

Halbuki KUR’AN’daki Yahudiler’i suçlayan ve lânetleyen ifadeler, böyle bir kutsama varsa bile ortadan kalktığını göstermektedir. Yahudiler KİTAB-I MUKADDES’in ZEBUR’dan (MEZMURLAR) sonraki bölümlerde bile kınanır. Ve pek çok kere kıyıma ve sürgüne uğramışlar, ve hiç bir zaman bundan ders almamışlardır!.. HZ. İBRAHİM’e yapılan o İLÂHÎ HİTAP, HZ. NUH’UN DUASI gibi TÜRKLER’i kastetmektedir!.

Öte yandan KUR’AN-I KERİM’de de TÜRKLER’e işaret vardır ve TEVRAT’taki ifadeyi pekiştirir:

– “Ey iman edenler!..İçinizden kim dininden dönerse, (bilsin ki) ALLAH bir kavim getirir ki, onları sever. Onlar da O’nu severler…Onlar müminlere karşı mutevazı, kâfirlere karşı zorlu olurlar. ALLAH yolunda cihad ederler. (Kendilerini) yerenlerin çekiştirmesinden yılmazlar. Bu (özellik) ALLAH’ın bir inayetidir ki, onu dilediğine verir.” (Maide Suresi, 54. Ayet)

Çok şükür ki, TANRI bu lütfu TÜRKLER’e vermiştir. Gerçekten de TÜRKLER inananlara karşı son derece mütevazı, onlara saldıran inançsızlara karşı son derece amansız olmuşlardır. Haçlı Seferlerine karşı koyanlar Araplar değil, TÜRKLER’di!..Arap Fatımiler Selçukluları arkadan vurmuşlar, Haçlıların işini kolaylaştırmışlardı. Haçlılar bu suretle Hudüs’ü ele geçirip müslümanları katletmişlerdi. (1098)

820 sene sonra 1. Dünya Savaşı’nda Araplar yine TÜRKLER’i arkadan vurmuşlar ve Lavrence’in peşine takılarak ülkelerini Batılılara adeta peşkeş çekmişlerdir. (l918)

Bu ihanet sonucunda İngiliz orduları mukaddes topraklara; Kudüs, Mekke, Medine’ye hükmedecek şekilde Arabistan’da söz sahibi oldular. Daha sonra İngiliz, Fransız ve Amerikalılar Irak, Suriye, Filistin, Mısır, Libya, Cezayir, Tunus’u ve bu ülkelerin sahip olduğu zenginlikleri aralarında bölüştüler. Hatta Rus İhtilali’ni bahane ederek Gürcistan, Ermenistan, Azerbeycan’a el attılar. Eğer Türkiye Batı’ya karşı Atatürk liderliğinde direnip galip gelmeseydi; bütün bu bölgede topraklar, zenginliklerin yanısıra İslam da elden gidebilirdi. 700 yıllık Endülüs’te bir tek müslüman bırakmıyan Batılı hıristiyanlar zaten bu amaçlarından hiç bir zaman vazgeçmemişlerdir.

Öte yandan Peygamberimizin de Türkler ile ilgili pek çok hadisi vardır. Bir tanesi şudur:

– “Sizler (Araplar) deriden çarık giyen bir kavimle (TÜRKLER) çarpışmadıkça, kıyamet kopmıyacaktır!”

Buradaki kıyamet sözü, ahiretteki kıyamet değildir. Her şeyin kökünden değişmesidir.

Gerçekten de 750 yılında Araplar TALAS Savaşı’nda TÜRKLER ile çarpışmışlar, onları yenmişler; ama bu savaştan sonra kitle halinde müslüman olan TÜRKİ HALKLAR, İSLAM DEVLETİ’nin hâkim unsuru haline gelmişlerdir. Arab’a dayalı her şey, kökünden değişmiştir.

Bir diğer hadis şöyle:

– “TÜRKLER size dokunmadıkça, siz de onlara dokunmayınız. Zira KANTURA OĞULLARI, ALLAH’ın (ilk önce) ümmetime (Araplara) verdiği saltanatı, (onların elinden) çekip alacaklardır.” (21)

Bu hadis Peygamberimizden 1500 yıl önce inmiş olan TEVRAT’ta yer alan ve 2500 yıl önceki Hz. İBRAHİM’e ALLAH’ın vaadi olan:

– “Seni BÜYÜK MİLLET edeceğim. Seni mubarek kılanları mubarek kılacağım, sana lanet edene lanet edeceğim”

ifadesinin tam teyididir!…

Araplar bu nasihate uymamışlar, TÜRKLER’ien üstüne yürümüşler, onları yenmişler, ancak sonunda saltanatı TÜRKLER’e devretmek durumunda kalmışlardır.

Ama en dikkat çekici hadis, aşağıdakidir…

Hz. MUHAMMED’e sorarlar:

– “MEVALİ nedir ya RESULULLAH?..”

– “Onlar sizin azadlılarınızdır. Yani FARİS yönünden gelecek olan bir kavimdir ki, şöyle diyecekler:

– Ey Araplar!..Siz fazla taassuba kaçtınız.
Siz bunlara gereği gibi hak tanımazsınız. Sizinle hiç kimse birlik kurmayacaktır!”

Bu hadisteki MEVALİ, ARAP OLMAYAN’dır…FARİS, İRAN’dır…FARİS YÖNÜ, HORASAN’dır…GELEN KAVİM ise, TÜRKLER’dir!..Çünkü dünyada TÜRKLER’den başka KÖLELİKTEN YÜKSELİP te HÜKÜMDAR OLAN bir MİLLET yoktur!.. Şu halde TÜRKLER, NUH TUFANI’ndan beri var olan, ilk devleti kuran, dünyanın en eski dilini kullanan; ve hem TEVRAT’ta, hem de KUR’AN’da övülmüş, DÜNYANIN DÖRT BİR YANINA YAYILMIŞ bir MİLLET’tir.

BU İLETİDEN ÇIKACAK SONUÇ:
PEYGAMBER EFENDİMİZ TÜRK KÖKENLİ. ALLAH AZZE VE CELLE NİN KELAMINDA BAHSETTİĞİ SEÇİLMİŞ KAVİM TÜRK IRKI. ŞİMDİ BU ŞEKİLDE İMAN ETMEK İTİKADA ZARAR VERİR Mİ? ASLA! İTİKADA BİR EKLEME BİR ARTIRMA YAPAR MI? KESİNLİKLE! İMANIN ŞARTI DEĞİL Kİ BU SEVGİLİ KARDEŞİM. İMANIN ŞARTLARI BELLİ. BUNUN DIŞINDA KİM NE DERSE DESİN BEN PEYGAMBERİMİN TÜRK OLDUĞUNA İNANIYORUM. DOLAYISIYLA İNSANLIĞA DERS VERMEK, İNSANLIĞI EĞİTMEK, İNSANLIĞI KELİMENİN TAM KARŞILIĞI İLE, TERBİYE ETMEK İÇİN YÜCE TANRI (YUNUS TANRI VE ÇALAB , Kİ HER İKİSİ DE TÜRKÇEDİR, YARATICISINA SESLENMEK İÇİN KULLANDIĞI İKİ KELİMEDİR) BENİM MENSUBU OLMAKTAN GURUR İFTİHAR DUYDUĞUM MİLLETİMİ, TÜRK BUDUNUNU SEÇMİŞTİR.

Saygılarla
KutluBozkurt
(Lokman Günyeli)

18 yorum yapılmış

 1. Bu verilen örnekler doğru ise ben inandım. Doğruluğunu da şimdi araştırmaya başlıyorum. Bilgiler için teşekkür ederim.

 2. Hz. İbrahim’den bakarsak Peygamberlerin birçoğu Türk..
  Ayrıca Hz. Zülkarneynin Türk Hükümdarı Oğuz Han olduğuna dair çok güzel deliller var… araştırabilirsiniz

  1. Hadisler 300 yıl sonra yazılmıştır daha önce 4 halife zamanında yasaktı.kulaktan dolma yazıldı.yazar yılmaz dikbas.İbrahim . Abrahamdir.Kaynak Tevrat.Saygılar ..

 3. HERSEYDEN ÖNCE BEN BIR ADEM OGLUYUM ÜMMET OLARAK HZ´´MUHAMMED MILLET OLARAK TÜRKÜM PEYGAMBER EFENDIMIZIN BIR COK HADISINDE ARAPLARI SEVIN ZIRA BEN ARABIM KURANI KERIM ARAPCA INMISTIR VE CENNETIN DILI ARAPCADIR DIYE AKTARILAN BIR COK HADIS VAR KAYNAK SORARSANIZ AHMET ZIYAUDDUN GÜMÜSANEVIDEN RAMÜZ´ÜL HADIS AYRICA BÖYLE IRKCILI KOKAN VE ALLAHIN BIRBIRINIZE ÜSTÜNLÜGÜNÜZ SADECE TAKVADADIR DEDIGI KURAN AYETI ILE SABIT IKEN ANLAMSIZ VE KIMSEYE FAYDASI OLMAYAN ITTIHATI ISLAMA HIC YAKISMAYAN BIR YAZI OKUDUGUMU SÖYLEYEBILIRIM

  1. Yorumunuz ve eleştiriniz için teşekkür ederim ömer bey,
   Irkçılıkla bir alakası yok biz ırk dil din kültür ve soy ayrımı yapmıyoruz böyle bir Araştırma’yı halkımıza sunuyoruz.

   Velevki değerli Ömer bey biz ırkçılığı red ettiğimiz gibi Kur’an-ı Kerim’in Hucurat suresinin 10. Ayet-i Kerimesinde “Ancak bütün Mü’minler kardeştir” diyor biz bu yolda gidiyor Rehberimiz olan Furkan’a / Kur’ana uyuyoruz.

   1. oncelikle selamunaleykum bu sitede dogru olan hadis ve kuran ayeti ni haric yanlis bir bilgi vermeyiniz lutfen ilk babamiz hz.adem ve anamiz hz.havva dir ve peygamber efendimiz hz.muhammed mustafa da arabistan da dunya ya geldi neden soyu nu arastiryorsunuz ve yanlis bir bilgi yi insanlara veriyorsunuz lutfen konu yu arastir sonra istedigin gibi yaz ciz ama irkcilik yapiyorsunuz ilk basta onu soylim arablar bizi vurmus olabilir sonucta musluman bir ulke ve daha si tarih i iyi bilip anlamli seyler konu olarak olsa daha iyi hepimiz kardesiz bunu unutmayalim once

 4. Deriden çizme giyen kavim “Türkler” ile savaşmadıkça kıyamet kopmaz..

  Halbuki Peygamber Efendimiz orada Türkler’i kast etmiyo mogolları kast ediyor…

  Küçük gözlü & Yüzleri kalkan gibi & Kızıl cehreli & Deriden çizme giyen kavim Oradakiler aslında Türkler degil Mogollardır…..

 5. HER MİLLET bir yerlere çekiştirip duruyor. bide biz ondan geliyoruz denmiyor, o da bizdendi deniyor. ne kadar sakat bir durum!! az bişey okudum bi ton hata buldum. bi kere haçlı seferi kostantiniye’yi taciz eden türk boyları için papa tarafından tüm hırıstiyanlara türklere karşı savaşmaları için çağrı yapılmıştır. türk boylarını yendiklerinde kayıp vermediklerini gördüler ve devam etmek için karar verdiler başta kıbrısa girdiler hatay üzeriden şuan ki süriye olarak geçen bölge tarafından kudus’e doğru indiler. islam devletlerinin o dönemki iç problemleri yüzünden karşı çıkan olmamıştı bu nedenle haçlılar çok güzel at koşturdular. yaklaşık 1 asır islam topraklarını işgal ettiler. kudus krallığı 1187 de komutan selehaddin-i eyyübi’nin komutasında olan ve yaklaşık 3 kat fazla olan haçlı ordularını mağlup edip krallığa son vermiştir…

 6. Araştırmacıyı tebrik ediyorum.Zahmet edip araştırmış.Bu bir hizmettir.Sayın yorumcular lütfen daha nazik tenkit de bulunmalı ve herkes araştırmalıdır.Doğru bulunmalıdır.Peygamber Efendimiz hangi milletten olursa olsun Hiç bi şey değişmez. Ama araştırmaya,sadece hizmet olarak bakmalı,altında birşey aramamalıyız.Saygılar.

 7. Ne kadar cok sacma sapan bir aciklama bu Peygamber efendimiz,islamdan once irk Yahudiliktir…O zamanlar efendimiz arap degildir. Eeger Arap degilse bunun sonucunda Efendimiz milleti Yahudilik,istersen cok detayli arastirin, sonuc milleti Yahudi idi..Musluman dunyaninda kabul etmemektedir nedeni ise Yahudileri sevmedigimiz o yuzden kabul etmemektedir.Hatta bircok Arap ise milleti Yahudidir…Bircok arap ise o zaman dinie ise Yahudi idi..Bu konu istersen en ince detaylarina arastirabilirisiniz….

  1. Yahudilik bir millet değildir. İslamdan önceki dindir bunu bilmiyordan din ile milletin farklı şeyler olduğunu öğren de öyle yorm yaz.

  2. Yahudiler evet güçlü fakat türk kadar değil Türk Nuh as oğlu yasefdir… Allah c.c en doğrusu bilir tabiki ama tarih onu gosteriyo peygamber türk bncede… Bukadar ispat var açık delil… Şunu da söyleyeyim şuan Arap dunyasi ta ozamnadan beri Türkleri sevmemistir… Türk olduğum için demiyorum…sana bişey dicem Yahudilere gelen peygamber ve Kuran’da adı geçmeyen kimdir şöyle bakalım onun dışında o peygamber kim ırkı ne biliyonmu… Ben arastiririm… Nice Osmanlı tarihleri arşivleri vs

 8. Evet araştırmalar bizzat doğrudur… Bnde Osmanlı arşivleri vs arastiririm arkadaşin verdiği bilgiler doğrudur.. uzatmaya gerek yok türk olduğunun bir önemi yok önemli olan İslami yaşamak… Ha türk olması da ayrı bir gururdur…. Ne mutlu türküm diyene.. inadına türk türk türk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir