İki Köprü Geçişine İndirim, Trafik Cezalarına Zam Geldi | Yazan Gençlik

İki Köprü Geçişine İndirim, Trafik Cezalarına Zam Geldi

Yeni yıla girmemiz ile alışlık olduğumuz zam haberlerinin yanı sıra indirim haberleri de gelmeye başladı. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından 2016 yılının değerlendirildiği ve 2017 yılı için planlanan çalışmaların anlatıldığı toplantıda köprü geçişlerinde indirim haberi verildi.

bogaz-koprusu

Yapılan açıklamalara göre Osmangazi Köprüsü’nde ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde gerçekleştirilen geçişlerde indirim uygulandı. 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren geçerli olacak indirimde Osmangazi Köprüsü’nde yüzde 20 indirim yapılarak köprüden geçiş ücreti 65,65TL oldu. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde gerçekleşen geçişlerin yeni ücreti ise 15,95TL olarak belirlendi.

Bir diğer önemli gelişme ise Ankara sakinlerine verildi. Bilindiği gibi Ankara’da metro hatlarının gelişmesi için bir çok hatta çalışmalar yapılmaktaydı. Üst üste açılan hatlar sonrasında gözler Keçiören’de gerçekleştirilen metro çalışmasına çevrildi. Kısa süre önce hat bağlantı çalışmalarının yapıldığı bilinmekteydi. Çok uzun süren yapım çalışmaları sonrasında artık Ankaralılar Keçiören metrosuna kavuşacaklar. Uzun süredir yapımı üzerinde çalışılan Keçiören Metrosu, 5 Ocak 1017 tarihinde saat 14:00’da açılacak. Böylelikle Ankaralıların uzun süredir beklediği Keçiören metro hattı seferlerine başlayacak. Test sürüşlerinin bittiği açıklanan metro hattı artık işlemeye başlayacak ve özellikle Keçiören Ulus trafiğinde çok önemli derecede rahatlamanın görüleceği tahmin edilmekte.

İndirim haberlerinin yanı sıra zamlarda gelmeye başladı. Yeni yılda özellikle trafik cezalarında görülen artış dikkat çekmekte. 2017 yılında trafik cezalarında 3,83 oranında zam yapıldı. Aynı zamanda motorine de 12 kuruşluk zam yapıldı.

Kaynak:http://emlak.haber7.com/projeler/haber/2239809-iki-kopru-gecislerine-indirim-geldi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir