İlaçsız Baş Ağrısını İyileştirmenin Yöntemleri | Yazan Gençlik

İlaçsız Baş Ağrısını İyileştirmenin Yöntemleri

Baş ağrısı hepimizin zaman zaman yaşadığı bir durumdur. Çoğu zaman devam eden baş ağrılarına karşı ağrı kesiciler ile müdahale etmekteyiz. Ancak bazı durumlarda ilaç kullanmadan baş ağrınızın geçmesi için birkaç yöntem deneyebilirsiniz. İlaçsız baş ağrısını iyileştirme yöntemlerini deneyerek ilaç kullanmanıza gerek kalmadan baş ağrısını ortadan kaldırabilirsiniz.

alternatif-tip

İlaçsız baş ağrısı iyileştirme yöntemleri

  • Vücudun aşısı su kaybetmesi durumunda baş ağrısı görülebilmektedir. Bu nedenle böyle bir durumla karşılaştığınızda ilk işiniz oda sıcaklığı ısısına sahip su içmektir. Burada dikkat edilmesi gereken husus ise soğuk su içilmemesidir. Soğuk su baş ağrısını tetikler.
  • Genel olarak strese ve gürültüye bağlı baş ağrılarını ortadan kaldırmakta ilaçsız mümkün olabilmektedir. Bu gibi durumlarda yapmanız gereken sessiz ve karanlık bir odada dinlenmenizdir.
  • Sıcak veya soğuk duş baş ağrısını ortadan kaldıran bir diğer mucizevi yöntemdir. Her iki durumda da vücut gevşeyecek ve baş ağrısı ortadan kalkabilecektir.
  • Eğer mümkünse temiz hava almakta baş ağrısına iyi gelmektedir. Evinizi havalandırmak ve yürüyüşe çıkmak sizin temiz hava almanız için yeterli olacaktır.
  • Çayınıza veya suya limon suyu damlatarak içip baş ağrısının tedavisi için kullanabilirsiniz. Aynı şekilde nanede bu konuda başarı göstermekte.
  • Masa başı işlerde çalışanlar genel olarak yanlış oturma pozisyonları ile de ağrılara davetiye çıkarabilmekte. Böyle durumlarda vücut esnetme hareketlerinin yapılması, mola verilmesi, el ve yüz yıkaması baş ağrısına çok iyi gelebilir.

Baş ağrılarınız kronik olarak devam ediyorsa ve ağrı kesiciler ile bu yöntemler işe yaramıyorsa bir doktora gitmenizde büyük fayda vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir