İngilizce İçerik Sitelerden Para Kazanma | Yazan Gençlik

İngilizce İçerik Sitelerden Para Kazanma

Değerli Arkadaşlar, bazı arkadaşların bildiği üzere Google, Türk sitelerinden daha çok yabancı ve özellikle İngilizce sitelere daha çok önem vermektedir.

 

Peki nedir bu önem ?

Yabancı siteler Türk sitelerine göre daha iyi Pagerank alır (Pagerank’ın anlamını bilmeyenler için daha ileriki makalelerimde anlatacağım). Daha iyi keyword yani anahtar kelimelerde daha iyi konumlarda bulunurlar. Türk sitelerine göre tık başı kazanç oranı daha fazladır.

 

Nedir Bu Tık Başı Kazanç ?

Google’ın alt hizmetlerinden AdSense olarak adlandırılan bir reklam hizmetidir. Bu reklam hizmetini kısaca Google ‘ın reklamlarını web sitelerimizde yayınlayarak ve ziyaretçilerin bu reklamlara tıklayarak web site sahibinin gelir etmesidir (Adsense ile ilgili ayrıntıları ileri ki makalelerimde anlatacağım).

Şimdi gelelim Google ‘ın Adsense hizmetinde yüksek gelir verdiği sektörlere ;

Health = Sağlık

Travel = Seyahat

Loans = Kredi

içerikli siteler Google’ın Adsense gelirinde yüksek oran verdiği sektörler.

Bunların içinden kendimiz için en uygun olanını yani üzerinde rahatça bilgi sahibi olabileceğimiz bu bilgiyi İngilizce’ye dökebileceğimiz bir alanı seçiyoruz. Kesinlikle şu kelimenin geliri şu kelimeden daha yüksek diyerek yüksek olan kelime alanına yönelmek yerine en iyi olduğumuz kelime alanını seçiyoruz (Kelime alanlarından kasıt sektördür).

Daha sonra belirlediğimiz sektör alanında bir web sitesi oluşturuyoruz ki ben WordPress tabanlı web sitelerini öneriyorum ama bu PHP de olabilir ASP.Net de olabilir veya ben uğraşırım derseniz HTML tabanlı da olabilir.

google-adsense

Seçtiğimiz kodlama veya yazılım tabanında web sitemizi oluşturuyoruz. Web site oluşturmada dikkat edilmesi gereken bir hususta Google Adsense reklam yerleşimidir. (Daha ileriki makalelerde kendi kullanmış olduğum yerleşim örnekleri verilecektir).

Evet, arkadaşlar asıl olay şimdi başlıyor. Devam etmeden önce neler yaptığımızı tekrar edelim.

  • En iyi bu işi yönetebileceğimiz bir sektör alanı seçiyoruz
  • Web sitemizi oluşturuyoruz
  • Web sitemizde kullanıcının bilgi alabilmesini engellemeyecek şekilde reklam yerleşimini yapıyoruz

Şimdi devam edebiliriz; yukarıdakileri uyguladıktan sonra sitemizi açıyoruz. Google’ın çok önem verdiği konulardan biri ise içerik özgünlüğü. Yani konu içeriği ne kadar size özgün ise o kadar önemli Google için.

Ben Türkçe içerik özgün makalemi hazırladım bunu nasıl İngilizce’ye çevireceğim.

Google’ın Translate olarak adlandırdığı bir çeviri hizmeti bulunmaktadır. Ama bu hizmet ileriye dönük olarak çok fayda sağlamamaktadır. Yani nasıl Güzel Türkçe’mizde her insanın yorumu farklı olabiliyorsa bu hizmette de Google daha farklı sonuçlar – yorumlar çıkarabiliyor. Tabii İngilizcesi iyi olan arkadaşlar çeviri işini iyi yapacaklardır.

Arkadaşlar artık içerik sorunumuzu da çözmüş bulunuyoruz şimdi gelelim sitemizi Google’da üst sıralara çıkarmaya. Arkadaşlar her gün düzenli olarak özgün içerik girdikten bir süre sonra yani site tam oturunca diğer sitelerden kendi sitemize link çıkışı vererek kendi sitemizin Google’daki değerini ve konumuzu daha üst seviyelere çıkartacağız. Şimdi size bir öneride bulunayım. Kesinlikle Türkçe sitelerden link almıyoruz, sitemize fayda sağlayalım derken zarara uğratmayalım. Yabancı sitelerden link alıyoruz mümkünse aynı sektör sitelerinden link almamız bizim faydamıza olacaktır.

Bu makalemde anlatmak istediklerim bu kadar. Makalemdeki terim veya sistemler ile ilgili açıklamaları ileri ki makalelerimi takip ederek bilgi edinebilirsiniz.

Yazan Gençlik = Yusuf
Levent KARA

6 yorum yapılmış

  1. efendım ben eğlencelık bır web sıtesı(blog) yapmak istıyorum yanı mızahı ama ne kadar talep gorur ve ne kadar kazanırım bılmıyorum insanlar gırıp benım sıteme bakarlarmı acaba bırde ingilizce olması ve mizahı olması ıyımı sızce bır akıl verın ne olur cıkmazdayım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir