iPad'de Uygulama Üzerindeki Alarm Ne Anlama Geliyor? | Yazan Gençlik

iPad’de Uygulama Üzerindeki Alarm Ne Anlama Geliyor?

iPad'de Uygulama Üzerindeki Alarm Ne Anlama Geliyor?

Akıllı cihazlar konusunun önde gelen ismi Apple her geçen gün çıkardığı yeni ürünü ile herkesi büyülüyor. Kendisini diğer şirketlerden ayıran en önemli özelliği yenilerinde olduğu kadar eski ürünlerinde de kullanıcının yanında kalıyor, malının arkasında duruyor. Sayarak bitiremeyeceğimiz detayı sayesinde marka güvenirliğini kazanan oluşumun iPad‘lerinde belki “olmasa bir şey değişmezdi” diyebileceğiz güzellikler bile bulunuyor. Bunlardan birisi de iPad Dock bölgesinde yer alan ve uygulama üzerindeki alarm ikonu. Ara sıra gözünüze çarpıyor ve alarm – çalar saat anlamı nedir diyorsanız, doğru yerdesiniz. Yine içeriğimizde size nasıl kapatabileceğinizi de anlatacağız.

iPad kullanıcısına zaman kazandıran Dock alanı oldukça işlevsel. Yazılım geliştiriciler biraz daha ileriye giderek pratiklik katacak çalar saat tarzı hatırlatıcıyı devreye soktu. Bu bölgedeki uygulamaların sağ üstünde alarm ikonu çıkıyorsa, yapay zekanın sizin hangi saatte hangi uygulamayı kullandığınızı algılayıp size hatırlattığını görüyorsunuz demektir. Eğer ki devamlı günün belli zaman diliminde aynı uygulamaya giriyorsanız unutmamanız adına tekrardan girmeniz gerektiğini belirtiyor.

iPad Dock Alarm Simgesi Nasıl Kapatılır?

Eğer ikonu kapatmak istiyorsanız ve sembolü görmek istemiyorsanız yapılması gerekenler çok basit.

Ayarlar‘a girin. Aşağıya kaydırarak Siri ve Arama bölümüne ulaşın. Siri Önerileri kısmından Önerilen Aramalar‘ı devre dışı bırakın.

Önerilen uygulamaları kapatmak için:

Yine Ayarlar sekmesi ve ardından Genel‘e basın. Çoklu Görev ve Dock deyip Önerilen ve Son Uygulamaları Göster‘i değiştirin.

Gelişmiş teknoloji ve yazılımsal müdahalelerle beraber neredeyse müşterileri memnun etmemek mümkün değil. Hal böyleyken var olan kitlesini kaybetmeyip üstüne yenisini ekleyerek pazardaki payını büyütmeyi düşünen markalar küçük ayrıntılara ciddi mesai harcıyor. En ufak sembollerde ve simgelerde bunu görmek olası. Alışkanlıklarımıza göre edindiğimiz cihazı şekillendiren iOS gibi işletim sistemleri karmaşık algortitmadan faydalanıyor. Bahse konu aldığımız hatırlatıcının örneklerden bazısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir