iPhone Almamak için Sebepler | Yazan Gençlik

iPhone Almamak için Geçerli Sebepler

Dokunmatik ekran cep telefonlarının atası olarak bilinen iPhone bir çok versiyon atlayarak son halin aldı. Hala geliştirilerek daha iyisini yapabilmek için uğraşan Apple, yeni iPhone telefonları ile piyasadaki etkisini sürdürüyor. Ancak her telefonda olduğu gibi iPhone telefonlarda da dezavantajlar bulunuyor. İşte iPhone almamak için geçerli bazı sebepler.

iphone

1. Fiyat uçurumu

Öncelikle fiyat unsurundan başlamak doğru olacak. Şuanda piyasadaki en pahalı cep telefonu olma özelliği taşımakta. 4 bin lira civarına kadar çıkan bu telefonlar bu fiyatı hak ediyor mu yoksa bu tamamen pazarlama harikası bir olay mı bilinmez. iPhone telefonlardan daha yüksek özelliklere sahip olan telefonları daha uygun fiyatlara alma şansınızda bulunmakta.

2. Batarya değiştirmek mümkün değil

iPhone telefonlarda batarya değiştirme mümkün olmadığı için bataryanın ömrünün bitmesi telefonun ömrünün bitmesi ile doğru orantılı gitmesine sebep oluyor.

3. Ek hafıza kartı avantajı yok

iPhone harici hafıza kartına izin vermiyor. Kendi hafızası neyse onu kullanıyorsunuz. Yüksek hafızalı bir iPhone isterseniz de yüklü miktarda para ödemeniz gerek.

4. Bluetooth tarafından yüzünüz gülmeyebilir

Bunun nedeni farklı işletim sistemine sahip olan cep telefonları ile uyuşmama sorunudur. Bu nedenle de paylaşımlarınızı sıkıntılı bir şekilde gerçekleştirdiğiniz için bu size sıkıntı çıkartabilir.

5. İşletim sisteminin dezavantajları

Bilindiği gibi iOS sistemi kapalı kaynak kullanmaktadır. Buda size sunulan uygulamalarda herhangi bir değişikliğin yapılamaması anlamına gelmektedir. Bu durum güvenlik açısından fayda sağlarken çeşitlilik açısından verimi düşürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir