iPhone Durum Çubuğundaki Dönen Ok Nedir? | Yazan Gençlik

iPhone Durum Çubuğundaki Dönen Ok Nedir?

iPhone Durum Çubuğundaki Dönen Ok Nedir?

Dijital çağa ayak uydurmak durumun kalan günümüz insanı, akıllı telefonsuz asla duramıyor. Türkiye’de özellikle dolar kurunun etkisini göz önüne aldığımızda fiyatlar uçunca satın almak zorlaşıyor. Bu sebeple alırken iki değil üç dört defa düşünmek ve uzun vadeli olanları tercih etmek durumundayız. iPhone serisi stabilite ve yıllar boyunca kullanım güveni sayesinde alınıyor. Alınmasının ardından istenen konfora ulaşmak için yapılması gereken değişiklikler ve bilinmesi gerekenler yok değil. Örneğin iPhone cihazınızda ekranın üst bölümündeki durum çubuğunda dönen ok simgesinin ne anlama geldiğini biliyor musunuz?

Gelişmiş mobil işlemci ile birlikte masaüstüne benzer şekilde aynı andak birçok işlem gerçekleşiyor. Ekranda yalnıza birini görünce arka planda olup biteni bildirmek adına işletim sistemi ekranın yukarısında semboller gösteriyor. iPhone’daki iki ok sembolü aktif iken de devam eden bir işlemin sürdüğünü anlayabiliriz.

Detaylı cevaplandırırsak dönen oklar senkronize çalışması yapıldığını gösteriyor diyebiliriz. Yani iOS sistemi içerikleri bilgisayarınızdan iPhone’a kopyalamaktadır. Sekronizasyonun avantajı bilgilerinizi, datalarınızı yedeklemeniz ve güncel tutabilmenizdir. Böylelikle yaşanacak ani problemde geriye dönüşüm kolayca sağlanır, eski dosyalarınıza ulaşabilirsiniz.

Senkronizasyon iki şekilde gerçekleşir. Birincisi kablolu versiyonu yani direkt USB kablosunu kullanmak. Diğeri ise Wi-Fi seçeneği.

iPhone’u Bilgisayara Senkronize Etmek (Wi-Fi)

Öncelikle bilgisayar ve telefon aynı Wi-Fi’a bağlı mı diye kontrol edin. Aynı zamanda iTunes ile Finder yazılımının aktif olduğundan emin olun. Telefonu elektrik prizine takın. Devamında cihaz, çalışmayı ve içeriklerin aktarımını otomatik başlatır.

Mac’i Telefona Kabloyla Bağlamak

Ağ üzerinden değil de direkt fiziksel bağlantıyı deneyemek isteyenler, USB kablosunu takıp Finder’ı açması gerekiyor. Kenar çubuğundaki bağlantı sağlanmış akıllı cihazı seçin. Senkronize olacak dosyalara karar verip onay kutusunu doldurun. Uygula dedikten sonra dönek ok ifadesinin çıkıp çıkmadığına bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir