iPhone'da E-Posta Nasıl PDF Olarak Kaydedilir? | Yazan Gençlik

iPhone’da E-Posta Nasıl PDF Olarak Kaydedilir?

İletişim çağında yaşadığımız gerçeğini aramızdaki irtibatın hızından anlıyoruz. Geçmişte belki saatleri alacak bağlantıyı saniyeler içinde sağlayıp üstüne dosya alışverişi dahi yapıyoruz. iPhone ve benzeri akıllı cihazlar sayesinde bahsettiğimiz işlevin de ötesine geçip istediğimiz her adımı atabiliyoruz. Örneğin eskiden bilgisayardan e-posta göndermek başlı başına olaydı ancak şimdi telefondan gönderip PDF olarak kaydetmek mümkün. Özellikle şirket içi haberleşmenin yegane yolu mail. Peki maili ya da e-postayı nasıl PDF biçiminde kaydederim derseniz detay aşağıda.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli uluslarası çapta marka Apple, çıkardığı her ürünü önemli pazar payın sahip. Dolayısıyla cihazlarını satın alan insanlar genellikle memnun. Sadece bazı kesim neyi ne şekilde yapacağı konusunda biraz haberdar değil.

iPhone’daki Mail ve E-Posta’yı PDF Olarak Kaydetmek

Akıllı telefonun yanında iPad‘e gönderilmiş mailler de bahsedilen formata çevrilebilir. Üstelik ekstradan herhangi bir uygulamaya veya bilgisayara ihtiyacınız yok. Kolaylıkla PDF dönüştürme işlemi gerçekleştirilebilir.

  1. E-posta uygulamanızı açın.
  2. PDF formatına dönüştürmek istediğiniz maile tıklayın.
  3. Paylaş butonuna basın. Bu düğmenin şekli yanıt verilen ok gibidir. Ayrıyetten gelen mesajı yanıtlamak, iletmek şeklinde işlevleri de vardır.
  4. Gelen ekranın altına inip Yazdır deyin.
  5. Devamında sağ üst bölmedeki Paylaş seçeneğini kullanın.
  6. Yeni formatın kaydedileceği yeri veya aktarılacağı ortamı seçin. (Bizim örnek çalışmamızda iCloud‘a aktarılıyor.)

Böylelikle yukarıdaki adımları gerçekleştirerek çıkan biçimli halini her platformda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Belirtelim ki bu versiyonu neredeyse tüm işletim sistemleri desteklemekte. Neticede aktif iş hayatında oların dışındaki insanlar bile devamlı bilgisayar başında kalamıyor. Mesela şarjınızın bittiği anda telefona ulaşmak da zorlaşır. Söylediğimiz biçimde hareket edip mailini dönüştüren kişi eğer online bir bulut servisine de yüklemişse hemen indirebilir ve işini yapabilir. Bu bakımdan güncele ayak uydurmak, günlük çalışmasını dijitale taşımak birçoğumuzu angaryadan, zaman kaybından kurtarır. Hele iPhone kullanıcısı bireyseniz diğer ürünlerinizle senkronize ettiğinizde fazladan işleme gerek kalmıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir