İş Arama Sürecinde Gerekli Olanlar | Yazan Gençlik

İş Arama Sürecinde Gerekli Olanlar

İş arama süreci garip duyguları içinde barındırıyor.  Süreç uzadıkça tedirginlikler artıyor ve bazılarımız için bir nokta geliyor ki hiç birşey yapamaz oluyor hayatları.  Tıkandıkları, tükendikleri bir döneme giriyorlar.

Bu dönemde yapılabilecek en faydalı çalışmalardan biri iş aramayı hedef olmaktan çıkarmak, birkaç gün boyunca, sevdiğiniz, ilgi duyduğunuz alanlara kendinizi atıp, kaybolmak.  Tükenmiş hissettiğiniz noktada kendinizi tekrardan yukarı çıkartabilmek kolay değil belki ama biraz çabayla mümkün.

Kitap okumak genelde insanların zamanı unuttukları en güzel aktivitelerden biri.  Hem öğrendiğiniz hem de kendinizi rahat hissettiğiniz anlardan.

Puzzle yapmaktan hoşlanıyorsanız, seviyenizi hafif zorlayacak bir puzzle alıp, kendinizi bu sevdiğiniz aktivite içine bırakabilirsiniz.

Burada önemli olan, yaptığınız aktivite her ne ise, kendinizi çok hafif zorlayacak olmasına özen göstermeniz.  Yürüyorsanız, hızınızı ve temponuzu hafif zorlayacak şekilde denemeniz.

Göreceksiniz, daha rahatlamış ve kendinizi yaptığınız işten tatmin olmuş ve başarıyla ayrılmış hissedeceksiniz.

Birkaç günlük bu aradan sonra tekrardan iş arama sürecinizi başlatabilirsiniz. Gününüzün içine sevdiğiniz bir aktivite için mutlaka bir kaç saat ayırmayı da denerseniz, kendinize daha güvenli ve hedeflerinize ulaşmada daha güçlü hissedersiniz.

kariyeryolculugu.com

FATMANUR ERDOĞAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir