İş Ortamında Arkadaşlık İlişkileri Nasıl Olmalı? | Yazan Gençlik

İş Ortamında Arkadaşlık İlişkileri Nasıl Olmalı?

Çalıştığınız yerde sizden başka çalışanlar varsa onlarla doğru bir ilişki kurmak için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmekte. Aksi halde iş ortamında tatsız durumlarla karşılaşma olasılığınız yüksek olmakta. İş ortamında arkadaşlık ilişkileri nasıl olmalı konusunda dikkat edeceğiniz bazı hususlar size büyük fayda sağlayacaktır.

is-hayati

Kime mesafe koyacağınızı çok iyi tespit edin

Bu başınızı ağrıtabilecek en büyük sorunlardan biridir. Özellikle çok hırslı ve iş hayatında bencil olan kişiler üst yönetime şirin görünmek için her şeyi yapabilirler. Böyle insanlar tespit ettiğinizde olabildiğince mesafeyi korumaya çalışın. Onlarla iyi ilişkiler kurun ancak daha fazlasına izin vermeyin.

Çok samimi yada çok düşman

İş arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde bu iki kavramı da ortadan kaldırmalısınız. İş arkadaşınızla ne çok aşırı samimi nede kanlı bıçaklı olmamanız gerekir.

Özel hayatınız sizde kalsın

Eğer şanslıysanız çok samimi ve güvenilir arkadaşlarınız vardır ve onlarla özelinizi konuşabilirsiniz. Ancak iş arkadaşlarınızdan kendinize yakın hissettiğiniz kişiye hemen özelinizi paylaşmayın. Bunun nedeni ise iş hayatında oluşabilecek sorunların insan ilişkilerini yakından etkiliyor olmasıdır. Böyle durumlarda zararlı çıkabilirsiniz.

Büyük düşünün ve tek kişiye takılıp kalmayın

Bir kişi olsun sağlam olsun düşüncesi her yerde geçer akçe değil. Çalışanların hepsi ile belirli seviyelerde bir iletişiminizin olması en doğru seçenektir. Tek kişi ile olan iletişiminiz diğerleri ile olan iletişiminizi tamamen kesiyorsa bu ileride sorunlara yol açabilir. Bu nedenle sosyal bir insan olarak bütün ekip arkadaşlarınız ile muhabbet edebiliyor olmanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir